Policja zatrzymała podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny. Minister zapowiada: „Okrutny mord nie ujdzie mu płazem”

zamordowana Kristinka, trwają poszukiwania bestii. Foto: archiwum prywatne
zamordowana Kristinka, trwają poszukiwania bestii. Foto: archiwum prywatne

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro potwierdził doniesienia o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny. Mężczyzna podejrzewany o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska został zatrzymany – poinformował PAP.

Według nieoficjalnych informacji PAP mężczyzna pochodzi z okolic miejscowości Mrowiny (Dolnośląskie), gdzie mieszkała dziewczynka.

Jak informowała prokuratura w Świdnicy, przyczyną śmierci 10-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono w czwartek w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, były rany kłute klatki piersiowej i szyi; zbrodnia miała podłoże seksualne.

Okrutny mord na 10-letniej Kristinie z Dolnego Śląska nie ujdzie płazem. Mężczyzna, podejrzewany o dokonanie tej potwornej zbrodni, został zatrzymany. Jeśli dotychczasowe ustalenia się potwierdzą i zebrane dowody zostaną w śledztwie zweryfikowane, to sprawca trafi przed sąd, a kierowana przeze mnie prokuratura dołoży wszelkich starań, by otrzymał jak najsurowszą karę. Wierzę, że nastąpi to możliwie szybko – poinformował PAP Ziobro.

Jak podkreślił, „każdy, kto w tak bezwzględny sposób krzywdzi dzieci, musi się liczyć z najsurowszymi konsekwencjami”. „W ściganiu tak bezwzględnych przestępców zawsze będziemy działać z największą determinacją. To obowiązek całego państwa, które pokazało w tej sprawie, że działa skutecznie” – zaznaczył Ziobro.

Podziękował też policjantom i prokuratorom „za ich nadzwyczajne zaangażowanie i profesjonalizm”.

Mój zastępca prokurator Krzysztof Sierak, który na bieżąco nadzoruje to śledztwo, podkreślał w rozmowie ze mną zwłaszcza olbrzymie zasługi policjantów. Dziękuję im za to. Mam olbrzymi szacunek dla ich poświęcenia. Dziękuję też wszystkim Polakom, którzy starali się pomóc, przekazując organom ścigania cenne informacje – oświadczył szef MS.

Ziobro ocenił, iż to najlepszy dowód, że w tragicznych chwilach i państwo, i jego funkcjonariusze, i obywatele potrafią stanąć na wysokości zadania.

Oby takich tragicznych chwil było jak najmniej. Proszę o modlitwę za śp. Kristinę – dodał minister sprawiedliwości.

Ciało dziewczynki znaleziono w czwartek około godziny 17 w lesie sześć kilometrów od miejscowości Mrowiny, gdzie mieszkała. Zwłoki znalazła kobieta, która była w lesie na spacerze.

Dziewczynka w czwartek około godziny 13 wyszła ze szkoły położonej w centrum wsi Mrowiny; od domu dzielił ją kilometr. Ostatni raz była widziana 200 metrów od miejsca, w którym mieszkała.

Źródło: PAP / Wolność24.pl

6 KOMENTARZE

 1. Kazdy unicestwiony zwyrol=ocalone Ludzkie Istnienia.
  „Sprzeciw” wobec ks-a nalezy wpisac na liste CIEZKICH schorzeñ umyslowych.
  Tam gdzie zbrodniarze nie sa unicestwiani .tam Cywilizacja ginie w oczach-vide:Ch..ia Gejropejska !

 2. Zniesienie(dla zbirów rzecz jasna ,bo nie dla Ludzi)kary głównej to: śmierć Sprawiedliwosci,gwarancja bezkarności ,absolutna pogarda dla ofiar,nikczemnosc,kpina ze społeczeństwa,hańba dla kraju który pozbywa się tej najwspanialszej i najsprawiedliwszej z kar.
  To absolutne ZĽO.

 3. Pan Minister Zbigniew Ziobro jest najlepszym argumentem przeciwko stosowaniu kary śmierci. Może należałoby wprowadzić poprawkę do postulatu przywrócenia KS, że musi ją zatwierdzić następny z kolei MinSpraw?

 4. Czy dożywocie dla mordercy dziecka może być najsurowszą karą? Śmiem wątpić! Dożywocie także rozzuchwali w jakiś sposób innych i takich tragicznych chwil będzie więcej…

  • Przypominam wszystkim tym z lgbt i w-uj wie kto!? że wy też nie jesteście bez winy. Na waszych rękach też jest krew tego dziecka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here