Tego PiS nie przewidział! Dramatyczna sytuacja po wprowadzeniu zakazu handlu w niedzielę

zdj. ilustracyjne. Foto: pexels/ PAP
zdj. ilustracyjne. Foto: pexels/ PAP

Czas wolny dla rodzin, spędzanie czasu z dziećmi – m.in. takie hasła opowiadali posłowie PiSu, gdy wprowadzali zakaz handlu w niedzielę. Niestety, myślenie było na tyle ograniczone, że nie przewidziało jednej ważnej kwestii, a mianowicie „atrakcji” w małych miastach i wsiach.

Choć Prawo i Sprawiedliwość usilnie stara się chwalić swój projekt, a propagandowa telewizja publiczna pokazuje uśmiechniętych ludzi spacerujących w niedzielne południa to jednak rzeczywistość w małych miastach oraz wsiach jest zupełnie inna. Po czasie okazuje się bowiem, że niedziela stała się typowym dniem kanapowym.

Nie ma tu miejsc, do których można wyskoczyć. Jest park, w którym można pospacerować. Rozrywka jest w Krakowie. Niedaleko, ale z dojazdem kiepsko. Ciężko znaleźć w niedzielę dogodne połączenie, szczególnie, gdy wraz z wprowadzeniem zakazu zostały one ograniczone – mówi Michał, handlowiec, mieszkaniec Brzezowa w Małopolsce.

Nie trzeba być bowiem geniuszem socjologii, aby skojarzyć fakt, że na wsi oraz małych miastach trudno jest znaleźć jakiekolwiek rozrywki inne niż spacer. Jeszcze przed wprowadzeniem zakazu handlu rodzina mogła sobie pozwolić na 1 dniowy wypad „do miasta”.

Wiele osób podkreślało, że zakupy w galeriach handlowych były dla nich swoistego rodzaju rozrywką, teraz jednak nie mogą sobie na to pozwolić, a w czasie wolnym … przesiadują na kanapie i oglądają telewizję.

Lubiłyśmy pójść do kina w galerii, na pizzę, a przy okazji i na wystawę w centrum miasta. To była taka super fajna niedziela. Dla nas zakaz handlu to pomyłka – przyznaje mieszkanka gminy Biskupice w rozmowie z dziennikarzami WP.pl.

Ostatnio chciałam się wybrać do Ikei i byłam mega wkurzona, bo było zamknięte, o czym dowiedziałam się na miejscu – dodaje.

Te zaledwie dwie wypowiedzi pokazują jak krótkowzroczny i propagandowy jest przekaz PiSu, ubierającego się w szaty największych obrońców powiatowej Polski.

Źródło: WP.pl / NCzas.com

22 KOMENTARZE

 1. Skończcie te brednie. Zakaz handu w niedzielę to jedyna dobra rzecz jaką ten żydopisobolszewicki reżim zrobił. A jak nie chcecie zakazu handlu w niedzielę to niedługo będziecie mieli zakaz handlu w sobotę.

 2. Mnie np. wkurza to że Solidarność któa nie pracuje na kasie wie co najlepsze dla pracownikó handlu. A najlepiej roziwązać ten problem dodatkiem za pracę w niedziele.

  • Pracowałam w niedzielę i bardzo sobie chwaliłam możliwość skorzystania w zamiast tego z wolnego dnia/dwóch w tygodniu. Teraz m.in to zostało mi odebrane przez wasze durne, komusze myślenie. ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE TO DEBILIZM!

  • Dokładnie, ja tak samo. Mogłam dorobić, poza tym po prostu lubiłam pracować w niedziele żeby mieć wolną np środę. Czemu ktoś ma za mnie decydować i narzucać ze nie mogę pracować?

 3. Ktoś zapomniał, że zakaz handlu w niedziele, to naprzykład czas na poprostu bycie z rodziną. U mnie w mieście, też nie ma wielu atrakcji, ponieważ jest to małe miasto. Co przeszkadza autorowi, że ludzie ze sobą spędzają czas w domu? Przecież rodzinny obiad i spotkanie się z rodziną, to bardzo ważna sprawa. Najlepiej iść do restauracji, a dla nie których do MAGDONALDA, to „szczyt mażeń”. Ja na przykład lubię spędzać czas w domu, a nie w centrum handlowym, gdzie wszystko jest za pieniądze. Ktoś w tym wszystkim zapomniał, że trzeba również też, być w życiu, a nie tylko mieć.

  • Jeżeli partia komunistyczna w Chinach albo KGB w Rosji organizuje ludziom czas wolny to liberałowie z wolnosc24.pl popierają partię komunistyczną i KGB.

   A jeżeli PiS organizuje ludziom czas wolny to źle.

 4. Żydokomunistyczny zakaz handlu w niedziele sprawił ze w miastach na nich nie głosują a teraz i wieś wypnie się na nich. Na razie jeszcze maja dobre notowania bo walka z pedalstwem spaja wyborców ale na długo to nie wystarczy.

 5. Dramatyczna to była decyzja o wprowadzeniu zakazu, obecna sytuacja to efekt jego działania. Możliwe że ktoś przejrzy na oczy i powie basta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here