Trump wkurzył się na „New York Times”. „To prawdziwi tchórze i wrogowie narodu”

Donald Trump. / fot. TwitterDonald Trump. / fot. Twitter
Donald Trump. / fot. Twitter

Amrykański dziennik „The New York Times” opublikował artykuł, w którym opisuje interwencję wywiadu w rosyjską sieć energetyczną. – To wirtualny akt zdrady – odpowiada Donald Trump.

Prasa zasugerowała, że Amerykanie umieścili złośliwe oprogramowanie w rosyjskiej sieci energetycznej, by móc przeprowadzać cyberataki.

Według źródeł dziennika, praktyki te są stosowane od 7 lat. Rozpoczęły się za rządów Baracka Obamy i trwają nadal, choć Trump wcale nie musi o nich wiedzieć. Podobno potwierdzają to anonimowo byli i obecni pracownicy administracji.

Prezydent Trump zdecydowanie odcina się od tych doniesień. – To wirtualny akt zdrady. Niegdyś wspaniała gazeta, dziś desperacko poszukuje sensacji. Historii, każdej historii, nawet jeśli to szkodzi naszemu państwu – napisał na Twitterze.

To, co piszą nie jest prawdą. Mamy dzisiaj skorumpowane media, które nie znają granic. Zrobią i napiszą cokolwiek tylko trzeba, bez najmniejszego względu na konsekwencje. To prawdziwi tchórze i – bez cienia wątpliwości – wrogowie narodu – stwierdził prezydent USA.