Urzędnicza „oszczędność”. Gdynia postawi hamaki miejskie. Jedynie 25 tys. złotych za sztukę!

Hamaki miejskie / fot. mat. prasowe / bo.gdynia.pl
Hamaki miejskie / fot. mat. prasowe / bo.gdynia.pl

Już na początku lipca w parku Rady Europy w Gdyni stanie pięć hamaków miejskich. To projekt, który zdobył uznanie mieszkańców w Budżecie Obywatelskim w 2018 roku. Zastanawiać może cena – koszt całego przedsięwzięcia wyniesie „jedyne” 125 tysięcy złotych.

Urząd miasta Gdyni zachwala projekt jako „nowy sposób na złapanie oddechu i zrelaksowanie się w miejskiej przestrzeni”. Hamaki staną niedaleko plaży, w parku u zbiegu alei Jana Pawła II i skweru Kościuszki.

To idealny przykład na to, jak kreatywność gdynian dzięki Budżetowi Obywatelskiemu może wnieść dużo dobrego do przestrzeni publicznej. Pojawił się ciekawy pomysł, mieszkańcy poparli go swoimi głosami i już niedługo w Śródmieściu powstanie zupełnie nowe miejsce wypoczynku – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Forma jest na tyle nieszablonowa i nowoczesna, że na pewno będzie cieszyć się sporą popularnością. Hamaki docenią zapewne nie tylko mieszkańcy, ale i turyści – dodaje.

Wszystko brzmi pięknie, nowocześnie i światowo. Nie pasuje nam jedynie w tym wszystkim koszt przedsięwzięcia. Z kieszeni gdynian na projekt pójdzie aż 125,5 tys. zł. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że w przeliczeniu jeden hamak miejski będzie kosztował 25 tys. zł.

W przetargu chętna na realizację hamaków okazała się tylko jedna firma – FB Jelcz z Chwaszczyna. Co ciekawe, na co dzień firma trudni się się nieco innym fachem. Wykonuje przede wszystkim prace budowlane przy użyciu sprzętu ciężkiego. Teraz wyprodukuje również hamaki, bo w sumie kto by nie chciał zainkasować za pięć sztuk 125 tys. złotych?

Źródło: gdynia.pl/trojmiasto.pl/wolnosc.24.pl

9 KOMENTARZE

  1. Czy któryś z włodarzy miasta ma powiązania rodzinne lub towarzyskie z tą firmą z Chwaszczyna? A może to tylko „owocna” dla owoców do swojego sadu, tylko współpraca wsi z miastem w ramach „bujania”:)))))) A co na to nowa pani prezydent? Każe się bujać mieszkańcom?

  2. To efekt tej patologii zwanej Budżetem Obywatelskim. Świr coś wymyśla, zbiera podpisy 30 debili, nikt tego specjalnie nie weryfikuje, tylko poddaje pod głosowanie, w którym frekwencja nie przekracza paru procent i głosami kretynów przechodzi. Miasto ma odfajkowane, pieniądze i tak trzeba było wydać.

  3. Miasto Gdynia a raczej koslawi urzędnicy Urzedu Miasta nie potrafią kupić nowego ambulansu dla Ratownictwa Medycznego czyli Pogotowia lub Garażu aby ambulanse nie zgniły pod gołym niebem!A jak pogotowie kosztem wysiłku pracowników kupuje ambulans z pieniędzy z skromnego kontraktu z NFZ to urzędnicy i przedstawiciele samorządu z wszelkich formacji pozuje do zdjęć i nagłaśnia jakoby Urząd Gdynia kupił kolejny ambulans.Jest sukces- a że ambulanse zżera rdza to nic to.Pozatym te dziury od rdzy już kiedyś pokazała TVP Gdańsk.Ale szybko temat wyciszono pod hasłem taki dobry Urząd i taki dobry Prezydent i ktoś chce im zrobić krzywdę.Sam wielokrotnie uczestniczyłem w rozmowach na poruszony temat powyżej,ale przedstawiciele urzędu i samorządu mieli ważniejsze projekty.Teraz hamaki, a może warto jeszcze posadzić obok: drzewka palmowe albo mandarynkowe będzie komplet.Oczywiscie w miejsce wycinanych pięknych drzew w Gdyni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here