Ziemkiewicz ostro! „Gdyby Jezus nauczał dziś Facebook i Youtube na pewno by go zablokowały”

Rafał Ziemkiewicz/fot. YouTube/wRealu24.pl
Rafał Ziemkiewicz/fot. YouTube/wRealu24.pl

Po ostatnich marszach równości w sieci pojawiło się wiele wykwitów mądrości lgbciaków polskich, w których szczególnie przebijały się te, o tym, że „Jezus szedłby dziś z nami”. Wbrew pozorom słowa uczestników Marszów Równości wcale nie są kuriozalne.

Tydzień temu miał miejsce Marsz Równości w Warszawie pod patronatem prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Tydzień później tęczowe natarcie miało miejsce pod Jasną Górą, tam jednak obrońcy tradycji i chrześcijańskich wartości stawili im czoła.

„Jezus Szedłby z nami” – takiej treści transparent pojawił się na warszawskiej paradzie równości. Celnie podsumował go ks. Jacek Gniadek: Wszystko się zgadza.

„Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i siedzieli wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?» On usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle się mają.”
(Mt 9, 10-12)

Teraz do tej samej kwestii odniósł się Rafał Ziemkiewicz. – Fala prowokacyjnych zapewnień, z kim maszerowałby dziś Jezus, gdyby chodził po świecie. Łatwo gadać, bo nie wiadomo – pisze na Twitterze publicysta „Do Rzeczy”.

Ale znając Jego niezmienną naukę jedno można powiedzieć z cała pewnością, : gdyby chodził po świecie i nauczał dziś, Facebook i Youtube na pewno by go zablokowały – podsumował celnie Ziemkiewicz.

15 KOMENTARZE

  1. Nie tylko Social media zablokowały by Jezusa ale i cały Kościół katolicki z papieżem na czele .
    Łaską jesteście zbawieni a nie z uczynków , aby sie nikt nie chybił.

    • To nie dzięki uczynkom jesteśmy zbawieni, ale jeżeli nie pełnisz dobrych uczynków, to znaczy że w ogóle nie jest wierzący, a tylko udajesz lub wierzysz w swoje dalekie od prawdy wyobrażenie o nauce Jezusa. To jest naprawdę proste

  2. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.

  3. Zgadza się. Jezus by był blokowany za prawdę. A z tymi co ukradli tęczę poszedłby nawet sam Bóg z aniołami jak w Sodomie i Gomorze…

  4. facebook i google to firmy PRYWATNE, Jezus pewnie by to uszanował, Ziemkiewicz kiedyś walczył o wolny rynek i własność prywatną, a teraz stary komuch na pisowskiej smyczy się z niego zrobił

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here