Kukiz’15 w totalnej rozsypce. Terlecki przyznaje: „Posłowie z Kukiz’15 proszą o przyjęcie ich do klubu parlamentarnego PiS”

Paweł Kukiz. / foto: PAP
Paweł Kukiz. / foto: PAP

Posłowie Kukiz’15 już widzą, że ich „inicjatywa” chyli się ku końcowi. Najlepiej świadczą o tym słowa przedstawiciela PiS Ryszarda Terleckiego – Posłowie z ruchu Kukiz’15 przychodzą i proszą o przyjęcie ich do klubu PiS; zastanawiamy się nad tym, czy jakoś podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się, że część tego środowiska, w tym posłowie, przejdzie do nas.

Terlecki na antenie Radia Kraków mówił m.in. o ewentualnych koalicjach, które będą potrzebne partii rządzącej po wyborach parlamentarnych, które już na jesieni. Widać było, że od pewnego czasu sygnały w stronę PiSu wysyłał sam Paweł Kukiz, który mówił wprost, iż myśli o koalicji.

Plany szefa Kukiz’15 prawdopodobnie „wezmą w łeb” przede wszystkim ze względu na kurczące się poparcie ugrupowania. Jeszcze kilka miesięcy temu Kukiz mógł liczyć na blisko 7-8 procentowy wynik, obecnie sondaże bardzo często wskazują wynik poniżej 5 procentowego progu wyborczego.

Taktyka prawdopodobnie zostanie zatem zmieniona, a sami posłowie, nie widząc innego wyjścia, będą chcieli jak najszybciej uciekać w szeregi PiS, aby spróbować załapać się do sejmowych ław. Potwierdza to zresztą wspomniany powyżej Ryszard Terlecki.

W tej chwili do mnie przychodzą posłowie od Kukiza i aplikują o przyjęcie ich do klubu PiS. Nie podjęliśmy jeszcze takich decyzji. Zastanawiamy się nad tym, co zrobić, czy jakoś podtrzymywać istnienie Kukiz’15, czy zgodzić się na to, że część jego aparatu politycznego, w tym posłowie, przejdzie do nas – stwierdził członek PiSu.

Źródło: PAP / Wolność24.pl

4 KOMENTARZE

    • Kondycja K’15 jest znana i bez p. Terleckiego. Jego enuncjacje są cenne tylko w części dotyczącej rozważań, czy przyjąć ich już teraz, czy wyhodować sobie przystawkę na „powybory”.
      Jest to też ważne, że wiadomo, że struktury PiS pomogą K’15 zebrać podpisy poparcia. Bez tego nawet by nie dali rady wystartować.

  1. panie Pawle z Konfederacją przeskoczylibyście próg wyborczy. Ale rozumiem, że trudno zdecydować się na tych ludzi. Z PISem trzeba było grać wcześniej, gdy wszyscy walili w PIS jak w bęben i PIS potrzebował każdego wsparcia. Teraz w PISie zastanawiają się tylko jak was najlepiej rozegrać.
    Mimo, że trudno lubić sympatyków Konfederacji, zafiksowanych na swoich kilku hasłach, ale to chyba najlepsze dla pana wyjście.

  2. „Zafiksowani na kilku hasłach”…. czyli co? Zapłacić tyt. roszczeń #447 ok. 340 mld USD? Wprowadzić wszerz i wzdłuż LGBT? Przyjąć zwierzchnictwo Izraela i Żydów amerykańskich nad Polin? Porzuć „mrzonki” o całkowitej suwerenności na rzecz robienia „łasko-laski” USA?, etc….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here