Oto skutki upałów! Mężczyzna na podwójnym gazie wykonał rajd walcem drogowym po ulicach miasta

Walec drogowy / fot. PAP
Walec drogowy / fot. PAP
Reklama / Advertisement

57-latek z prawie trzema promilami alkoholu w organizmie jeździł walcem drogowym po ulicach Libiszowa w powiecie opoczyńskim. Grozi mu za to do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kierując pojazdem mężczyzna uszkodził samochód osobowy oraz ogrodzenie posesji – poinformowała rzeczniczka policji w Opocznie asp. szt. Barbara Stępień.

Jak wyjaśniła, w minioną niedzielę po południu dyżurny opoczyńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu przez jednego z mieszkańców powiatu opoczyńskiego nietrzeźwego mężczyzny, który kierował walcem drogowym.

Na miejscu policjanci ustalili, że 57-letni pracownik jednej z firm wykonujących prace przy remontowanej trakcji kolejowej, jeździł ulicami Libiszowa walcem drogowym. Uszkodził przy tym ogrodzenie posesji, którego jedno z upadających przęseł zniszczyło zaparkowany obok samochód osobowy. Okazało się, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Ustalono również, że 57-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2020 roku.

Za spowodowanie zdarzenia drogowego kierujący otrzymał mandat karny. Kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Walec drogowy został przekazany kierownikowi firmy, która wykonuje tam roboty drogowe.

Przypomnijmy, że kilka dni wcześniej policjanci z Pajęczna zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który – będąc pod wpływem alkoholu – wjechał do centrum miasta czołgiem T-55.

Źródło: PAP

Reklama / Advertisement