Vega ostro odpowiada Kaczyńskiemu: „Macie się czego bać!” [VIDEO]

Jarosław Kaczyński i Patryk Vega. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński i Patryk Vega. Foto: PAP
Reklama / Advertisement

Patryk Vega odpowiedział na słowa Jarosława Kaczyńskiego dotyczące jego nowego filmu: – Tak, macie się czego bać, bo jak sam pan powiedział, politycy nie są aniołami i ja to właśnie pokazuję w moim filmie.

Na początku września 2019 roku do polskich kin trafi nowy film Patryka Vegi pt. „Polityka”. Obraz, przed jego prezentacją, skrytykował Jarosław Kaczyński, określając go mianem hejtu.

Mamy do czynienia z coraz jawniejszym, coraz wyraźniej pokazywanym hejtem, przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, ataku na zasadzie: nie liczą się żadne fakty, a w każdym razie fakty są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością – stwierdził Jarosław Kaczyński.

W nowym filmie Patryka Vegi bierze udział Andrzej Grabowski, który w fabule wciela się w prezesa partii rządzącej, wzorowanego na Jarosławie Kaczyńskim. W filmie ma pojawić się też regularnie współpracujący z Patrykiem Vegą Janusz Chabior, który będzie portretował Antoniego Macierewicza. Wiadomo także, że w filmie zobaczymy Daniela Olbrychskiego, Antka Królikowskiego, Zbigniewa Zamachowskiego, Ewę Kasprzyk i Tomasza Oświecińskiego.

Jak zdradził sam reżyser, film będzie opowiadać o „najważniejszych polskich politykach, nawet tych w sutannach”. Vega chce, aby jego film traktować jako „odbicie rzeczywistości”, dlatego w fabule pojawią się nawiązania do bieżących wydarzeń, które widzowie bez trudności rozszyfrują. Akcja zmierza do finału, jakim są nadchodzące wybory parlamentarne.

Patryk Vega nie pozostał dłużny Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Dzień dobry, panie prezesie. Tak macie się czego bać, bo jak sam pan powiedział, politycy nie są aniołami i ja to właśnie pokazuję w moim filmie. Widzę, że bardzo wnikliwie zapoznał się pan ze scenariuszem filmu „Polityka”. Chciałbym podkreślić – ze scenariuszem wykradzionym. 

W jednej z wypowiedzi Patryk Vega stwierdził też:

– Mam przykre przeświadczenie, że każdy polityk po kilku latach staje się socjopatą. Kiedy codziennie okłamuje się tysiące ludzi, nie da się wrócić do domu i żyć normalnie. Władza deprawuje wszystkich – bez wyjątku. Chcę pokazać zakłamanie i obłudę tych ludzi.

Film „Polityka” ma trafić do kin w całej Polsce 6 września, czyli jeszcze przed zbliżającymi się wyborami.

Źródło: wprost.pl/kultura / kultura.gazeta.pl

Reklama / Advertisement