Ktoś odkręcił śruby w kole samochodu sędziego KRS. O włos od tragedii…

Młotek sędziowski/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Młotek sędziowski/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Mogło dojść do tragedii. Ktoś odkręcił śruby w kole samochodu sędziego KRS Dariusza Drajewicza. Koło odpadło podczas jazdy, na szczęście nie doszło do wypadku.

„Po hejcie ze strony »Czarno na białym TVN24« nieznany sprawca odkręcił koło w aucie, którym przewozi dziecko. Odpadło w czasie jazdy. Taką cenę ponoszą sędziowie, którzy walczą z kastą” – oceniono na portalu walczącym z sędziowską kastą.

– Autem jechała żona sędziego. Na szczęście jechała wolno i nic jej się nie stało – powiedział portalowi tvp.info prowadzący KastaWatch. – Samochód był serwisowany, nowy. Policjant, który wykonywał czynności na miejscu twierdzi, że wszystkie śruby były odkręcone – dodano.

Czynności wykonują funkcjonariusze Wydziały do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji pod nadzorem prokuratora.

Nie ulega wątpliwości, że ten kryminalnym czyn ma podłoże polityczne. To walka z sędziami, którzy nie chcą być w układzie kasty.

Dariusz Drajewicz pełni obecnie funkcję wiceprezesa ds. karnych Sądu Okręgowego w Warszawie. Uchwałą Sejmu RP z 6 marca 2018 r. został wybrany w skład Krajowej Rady Sądownictwa na czteroletnią kadencję, która rozpoczęła się 7 marca 2018 r. Od 27 kwietnia 2018 r. pełni funkcję wiceprzewodniczącego KRS.

Źródło: TVP Info