Niesamowite odkrycie NASA na Marsie. Wygląda identycznie jak logo Gwiezdnej Floty ze „Star Treka”. Wiemy, co to jest [FOTO]

Kształt ze
Kształt ze "Star Treka" odkryty na Marsie przez NASA/fot. Twitter HiRISE (NASA)

Fani Star Treka mają nie lada gratkę. NASA opublikowała zdjęcie z Marsa, na którym widać wytworzone na powierzchni logo Gwiezdnej Floty.

Odkrycie na Marsie było możliwe dzięki należącemu do NASA Mars Reconnaissance Orbiter. Krąży on wokół planety z całym zespołem kamer MRO HiRISE, które nadzoruje ekipa z Uniwersytetu w Arizonie. Ci wyjaśniają, że kształt kojarzący się z logiem Gwiezdnej Floty ze Star Treka to pozostałości po starych wydmach.

Kształt został zarejestrowany na południowym wschodzie Pól Hellas. Istniały tam dawniej duże wydmy w kształcie półksiężyca. Poruszały się one po tym obszarze aż do momentu potężnej erupcji. Wówczas to lawa spływająca po równinie zalała wydmy.

W kolejnych latach, w wyniku wiatru, wydmy „przesunęły się” dalej. Pozostały jednak po nich ślady.

Mimo, że kształt loga Gwiezdnej Floty to tylko przypadek, aktorzy żywo zareagowali na tę wiadomość.

Hej, Gwiezdne Wojny, pospieszycie się ze swoimi rebeliantami? Pobiliśmy was – napisał na Twitterze William Shatner, który grał w „Star Treku” postać kapitana USS Enterprise Jamesa T. Kirka.

Mark Hamill, który grał Luke’a Skywalkera w „Gwiezdnych Wojnach” ocenił, że dla niego „wygląda to jak bumerang”, na co Shatner odpowiedział znacząco…

Źródła: petapixel.com/twitter.com