Segregacja płciowa na holenderskim uniwersytecie! W ramach eksperymentu będą dyskryminować mężczyzn

Zdjęcie ze strony z ogłoszeniem rekrutacyjnym Uniwersytetu Technologicznego Eindhoven . Uczełnia zaprowadza dyskryminację płciową i zatrudniać będzie wyłącznie kobiety. Zdjęcie: Eindhoven University of Technology
Zdjęcie ze strony z ogłoszeniem rekrutacyjnym Uniwersytetu Technologicznego Eindhoven . Uczełnia zaprowadza dyskryminację płciową i zatrudniać będzie wyłącznie kobiety. Zdjęcie: Eindhoven University of Technology

Uniwersytet Technologii w holenderskim Eindhoven przez najbliższe półtora roku będzie dyskryminował mężczyzn i zatrudniał tylko kobiety. Władze uczelni chcą wyrównać parytety płciowe.

Uniwersytet w Eindhoven to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni holenderskich. Zapewnia kadry do biznesu wysokich technologii.

Władze szkoły uważają jednak, że pracuje w niej zbyt mało kobiet. Proporcjonalnie najmniej ze wszystkich holenderskich uczelni. Uniwersytet od lat nie wypełnia narzuconych parytetów płciowych, więc jej władze zdecydowały, że przez najbliższe 18 miesięcy zatrudniane będą w niej wyłącznie kobiety. Chodzi o stanowiska profesorskie, asystentów i wykładowców.

Dyskryminacyjny program nazwano od imienia Irene Curie – córki Marii Curie- Skłodowskiej.

– Naszego celu zwiększenia liczby kobiet od lat nie udało się zrealizować – mówi w rozmowie z dziennikiem „The Telegraph” – rzecznik Ivo Jongsma. – Nie wiemy jaka jest dokładnie tego przyczyna, ale mamy do czynienia z uprzedzeniami wobec płci, bo nawet kobiety, które prowadzą zatrudnienie uważają, że mężczyźni lepiej nadają się do pracy u nas.

Dyskryminacyjny program ma potrwać nawet 5 lat, ale w ciągu pierwszych 18 miesięcy na wszystkie dostępne stanowiska zatrudniane mają być wyłącznie kobiety.

Projekt dyskryminacyjny bardzo podoba się feministkom. Liza Mugge z Amsterdamskiego Centrum Badawczego Płci i Seksualności uważa, że uniwersytet powinien jeszcze ambitniej podejść do sprawy. Uważa, że należy przypilnować, by kobiety otrzymywały najwyższe stanowiska.

Mniej entuzjastyczni są natomiast sami pracownicy uczelni. Jeden z nich anonimowo mówi, że toi naturalne, iż w dziedzinie technologii mniej jest kobiet na akademickich stanowiskach. Po prostu mniej kobiet wybiera te studia, więc później trudniej znaleźć kobiety wykładowców.

21 KOMENTARZE

 1. Tu trwa ostra eliminacja! Dla nich jest ona już zbyt mało dyspozycyjna, a żydzi aktualnie skompletowali bardziej serwilistycznych oraz powolnych szabesgojów, którzy są gotowi niezwłocznie oddać im cały polski majątek narodowy. Pamiętaj: żydzi są perfidnie przebiegli i wyrachowani. Zanim Prezes zauważy – potrafią go ze trzy razy przehandlować. Sprzedaż przez izraelską firmę budynku, w którym mieściła się siedziba PiS-u przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, tylko to potwierdza.

 2. Zrobili po cichu pogrom – czystkę na stanowiskach tym żydom i szabesgojom, którzy byli zbyt mało dyspozycyjni i/lub niepokorni, albowiem sądzili, że wygranie wyborów daje im pewne prawa oraz do czegoś zobowiązuje. A przecież nie tak znowu dawno żyd Jan Vincent-Rostowski klarownie te kwestie rozstrzygnął mówiąc, że „Zobowiązanie zobowiązuje tylko tego, który czuje się zobowiązany”.

  RescueBrain: – Tak. Zapewne 

 3. Zrobili po cichu pogrom – wydymali wszystkich Żydów, szabesgojów na stanowiskach i zwykłych cweli bez stanowiska, jak ja, bo byliśmy zbyt mało dyspozycyjni i/lub po prostu głupi, bo coś tam myśleliśmy. A przecież nie tak znowu dawno żyd Jan Vincent-Rostowski klarownie te kwestie rozstrzygnął mówiąc, że „Kierownik Episkopatu to wyjątkowy kretyn. Nie ma rozumu i nie będzie miał”.

  RescueBrain: – Tak. Kierownik Episkopatu to wyjątkowy kretyn.

 4. Tu trwa ostra eliminacja i masturbacna! Dla nich jest ona już zbyt mało dyspozycyjna, a żydzi aktualnie skompletowali bardziej serwilistycznych oraz powolnych szabesgojów, którzy są gotowi niezwłocznie oddać im cały polski majątek narodowy. Pamiętaj: żydzi są perfidnie przebiegli i wyrachowani. Zanim zauważyłem – potrafili mnie ze trzy razy w dupę wyruchać, bez wazeliny. Potworny ból dupy, jaki teraz mam, tylko to potwierdza.

   • No to jeszcze raz sobie konia zwalę, jak taka okazja. Aaaaaaaah…. Aaaaaaalu…… Aaaaaaah…., królowo…. Mów do mnie prawiczku, proszę, to tak mnie podnieca….

 5. Znaczy się Holandia chce zniszczyć swoją branżę hi-tec… Ale kto bogatemu zabroni? Kto był na jakimkolwiek sympozjum informatycznym, ten widział, że jest wśród uczestników (nie liczę hostess) może 1 kobieta na 100 facetów, a i to przeważnie taka, że trudno zauważyć, że to kobieta… To już było: taka firma jak Nokia zbankrutowała przez żeński zarząd, który odrzucił pomysł smartfona („taki gadget jest zbyt skomplikowany w obsłudze”)… :-)))))))))))))))))))

 6. No to teraz pozostaje obserwować, gdzie się Eindhoven University of Technology stoczy w rankingu za kilka lat.. Bo to że się stoczy jeśli zrealizują swój durny plan, to jest pewne.
  A zapytam jeszcze bezczelnie – dlaczego rektorem jest tam facet? Czy to nie skandal?

  • To zależy.Jesli te rankingi będzie tworzyć coraz więcej kobiet to Eindhoven University może awansować jeszcze w takim rankingu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here