Szydło trafi do Oświęcimia. To efekt decyzji Kurii

Ks. Tymoteusz Szydło/fot. PAP/Waldemar Deska
Ks. Tymoteusz Szydło/fot. PAP/Waldemar Deska

Ks. Tymoteusz Szydło, syn byłej premier Beaty Szydło, po dwóch latach posługi zmienia parafię. Kuria zdecydowała, że zostanie przeniesiony z Buczkowic do Oświęcimia.

Ks. Szydło jest jednym z 70 księży diecezji bielsko-żywieckiej, którzy zmieniają w najbliższym czasie parafię. Diecezja w oświadczeniu nie podała powodów, dla których następuje zmiana.

Można się jednak domyślać powodu, którego brak w tonie sensacji podkreślił „Wprost”. Jako młody kapłan, ks. Szydło ma status wikarego. Ci są bardzo często przenoszeni do różnych parafii. Zmiany wikarych – zależnie od diecezji – odbywają się czasem nawet co roku.

Tymoteusz Szydło święcenia kapłańskie przyjął dwa lata temu. Odbyły się one 27 maja 2017 roku w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Pierwszą swoją Mszę św. odprawił w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie.

Przez dwa lata posługiwał w parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach w województwie śląskim. Poza standardowymi zadaniami, tj. odprawianiem Mszy świętych, udzielaniem ślubów oraz wygłaszaniem homilii, opiekował się scholą dziecięcą.

Teraz młody kapłan trafi do Oświęcimia. Będzie wspierał księży w parafii p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu.

Źródło: o2.pl