Salvini nie wpuszcza do portów kolejnego statku. Oskarża organizacje pozarządowe o przemyt ludzi

imigranci_statek_Sea-Watch_nczas
Sea_Watch, statek niemieckiej organizacji zajmującej się przerzucaniem nielegalnych imigrantów z Afryki do Europy. Źródło: YT

Włoski minister spraw wewnętrznych po raz kolejny odmówił wpuszczenia do portów statku organizacji Sea Watch zajmującej się przemytem imigrantów do Europy. Jednostka Sea Watch 3 z 43 nielegalnymi przybyszami wciąż pływa po Morzu Śródziemnym.

Dziennik „Il Giornale” podaje, iż w wywiadzie radiowym wicepremier Matteo Salvini wprost oskarżył niemiecką organizację o przemyt ludzi i zapowiedział, że nie wpuści jej do włoskiego portu. – Sea-Watch zajmuje się przemytem ludzi i nie dba o żadne zasady – mówił przywódca Ligi.

Stwierdził też, że pływającej w pobliżu wyspy Lampedusa jednostce nigdy nie pozwoli zawinąć do włoskiego portu. Na jej pokładzie znajduje się 43 imigrantów.

Rzecznik organizacji przemytniczej Giorgia Linardi twierdzi, że Salvini swymi antyimigranckimi dekretami łamie „święte prawo” statków do zawijania do portów.

– Akcja ratunkowa jest czymś wyjątkowym i daje kapitanowi statku pełne prawo do wpłynięcia do portu – tłumaczy rzecznik przemytników. – Władze portu mają wręcz obowiązek pomóc jednostce i to pokazuje jak niesprawiedliwe są dekrety Salviniego.

Wysoki Komisarz ONZ ds Uchodźców (UNHCR) i Organizacja na Rzecz Imigracji (IOM) wezwali państwa europejskie do przyjęcia 43 imigrantów i twierdzą, że nie powinni oni trafić z powrotem do Libii.

– Ktoś musi otworzyć port dla tych ludzi. Potrzebują oni pilnej opieki i powinni mieć możliwość złożenia wniosków o azyl – powiedziała rzecznik UNHCR Carlotta Sami.

Salvini oskarża Sea Watch o przemyt ludzi i zapowiada postępowanie prawne wobec kapitan statku Pia Klemp. Za przemyt ludzi może jej grozić nawet 20 lat więzienia.

23 KOMENTARZE

  • Emigracja muzułmanów do UE to celowe rozszerzenie konfliktu judaizm-islam, na chrześcijaństwo-islam w Europie. Soros jest tylko narzędziem w rękach wiodomo kogo. Głównym celem jest walka lewactwa z chrześcijaństwem – ostoją antysocjalizmu, drugim elem jest odciążenie Bliskiego Wschodu z konfliktu żydowsko- arabskiego.

 1. 1.Uznać lewactwo za wrogów Rodzaju Ludzkiego.
  2.Wyjąć ich spod wszelkich praw przynależnym Ludziom(jesteś wrogiem Ludzkosci-twój wybór).
  3.Eksterminować ich wszystkich;kobiety,mężczyzn i dzieci powyżej lat 7.

  • W sumie, Kierownik Episkopatu ewidentnie kutasa jak nic przypomina, a że go tu tak czołgam, to nawet w przenośni tak to możesz sobie nazwać – męczeniem wacka:)

   • Już sam nie wiesz co i o czym bredzisz.
    Wszystko już ci się pojebalo w tym chorym ľbie.
    😀
    To nie ty czolgasz tylko ciebie czolgają ,durny chuju ;a ja w odróżnieniu od ciebie jestem piękny i młody i kutasa wcale nie przypominam.
    😁
    Chuj ci w d…

   • Nie dość, że głupi jak but, pedał, wszyscy z niego tu leją na forum i kutasa przypomina, to jeszcze nicki kradnie:)

 2. Patrz, kierowniku episkopatu, ty pizdo… Jak się wszystko ładnie po mojej mysli realizuje. Konfederacja się rozpada i ma teraz ze 2% (aż się nie mogę doczekać jesieni, kiedy znowu z ciebie będę darł łacha), pizdy twojego gatunku nie będą już się na forum wypowiadały, bo przez twoją głupotę forum zostało zamknięte.

  Wygrałem, pizdo:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here