Ile zarabiają w finansowanej przez Polaków TVP? Te kwoty szokują

Jacek Kurski. Fot. PAP
Jacek Kurski. Fot. PAP

Dyrektorzy i zastępcy dyrektorów w TVP zarabiali średnio w 2018 roku 21,8 tys. zł miesięcznie brutto; dziennikarze honoraryjni 12,2 tys. zł; motywacyjni 7,5 tys. zł. To wszystko jednak nic w porównaniu z ogromnymi podwyżkami jakie zafundowali sobie Jacek Kurski i Maciej Stanecki.

W ciągu dwóch lat roczne zarobki członków dwuosobowego zarządu czyli Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego wzrosły dla każdego o ponad 100 tys. zł. na głowę. Stanecki w marcu tego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych.

Panowie z zarządu są poza zasięgiem innych pracowników, ale reszta osób zatrudnionych w telewizji reżimowej również nie ma specjalnych powodów do narzekania.

Wśród pracowników zatrudnionych na etat najwięcej zarabiali oczywiście dyrektorzy i ich zastępcy – średnio 21 tys. 840 zł brutto (stawki bez nagród, odpraw, odszkodowań i ekwiwalentów).

Na drugim miejscu byli doradcy zarządu zarabiając ok. 100 zł. mniej niż dyrektorzy – przeciętnie 20 tys. 767 zł.

Dobrze opłacani w „telewizji Kurskiego” są również korespondenci zagraniczni i zarabiają średnio 17 tys. 201 zł.

Dziennikarze honoraryjni dostawali wynagrodzenie rzędu 12 tys. 194 zł, a motywacyjni 7 tys. 463 zł.

To wszystko całkiem niezłe kwoty, szczególnie w Polsce. W większości wypłaty fundowane są z kieszeni podatników ponieważ TVP nie jest w stanie sama na siebie zarobić.

Źródło: Wirtualne Media, Onet,

2 KOMENTARZE

  1. Zarabiałem więcej w prywatnym biznesie i nikt do mnie nie dopłacał. A gdzie taki bierny, mierny ale wierny Kurski zarobiłby na mieszkanie jak nie na ufundowanej przez prezesinę posadce za nasze podatki??? Ciekawe czy postraszyliby za to komunistycznym artykułem ze stanu wojennego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here