Koncern tytoniowy umieszczał na papierosach wizerunek zmarłej na raka kobiety. Bez wiedzy jej rodziny. Winna jest Unia Europejska

Zdjęcie ilustr. Zdjęcie: PAP/Rafał Guz
Zdjęcie ilustr. Zdjęcie: PAP/Rafał Guz

Włochy. Wdowiec dokonał strasznego odkrycia. Kupując w sklepie papierosy zobaczył na opakowaniu zdjęcie swojej zmarłej na raka żony. Ani on, ani nikt z rodziny nie miał pojęcia, że firma tytoniowa wykorzystuje jej wizerunek. Teraz wdowiec domaga się 100 milionów odszkodowania.

Włoch, który odkrył, że koncern tytoniowy wykorzystuje zdjęcie jego zmarłej na raka żony, chce 100 milionów euro odszkodowania.

Mężczyzna kupując w sklepie papierosy doznał szoku, który dla niejednego skończył by się prawdziwą traumą. Na paczce ujrzał zdjęcie swojej nieżyjącej od kilku lat żony.

Kobieta zmarła na raka i koncern, w opinii męża, postanowił wykorzystać jej wizerunek w narzuconej firmom tytoniowym przez unijnego lewiatana kampanii zniechęcającej palaczy do sięgnięcia po papierosa.

Wdowiec nie miał pojęcia, że zdjęcie jego żony trafiło na opakowania papierosów, nie wiedział o tym również nikt z jego rodziny. Teraz mężczyzna chce domagać się sprawiedliwości i wystąpił na drogę sądową.

Żąda od koncernu 100 milionów euro odszkodowania za bezprawne wykorzystywanie wizerunku denatki.

Producent papierosów odpowiedział mężczyźnie, że zamieszczane zdjęcia pochodzą ze zbiorów utworzonych na mocy europejskich i krajowych przepisów, a koncern „nie ma żadnej swobody działania” w ich wyborze.

Przedstawiciele firmy zasugerowali Włochowi aby zwrócił się do Komisji Europejskiej.

Jak widać UE uważa Europejczyków za swoją własność i wykorzystuje ich nawet po ich śmierci.

Źródło: Bankier.pl