Mamy 2019, a nazwisko „Kulczyk” wciąż jest wymieniane w tym gronie. Jan Kulczyk odszedł pozostawiając po sobie ogromną fortunę

Reklama / Advertisement

Rodzina Kulczyków wciąż znajduje się na pierwszym miejscu w rankingu pięciu najbogatszych rodzin w Polsce. Nawet pomimo tego, że od śmierci Jana Kulczyka minęły już cztery lata.

„Wprost” opublikował ranking pięciu najbogatszych rodzin w Polsce.

Teraz wszyscy, którzy zastanawiali się ile pieniędzy mają Polscy bogacze mogą poznać odpowiedź na to pytanie.

5. Rodzina Ptaków

Majątek, który zgromadziła rodzina Antoniego Ptaka wynosi obecnie 3,1 miliarda złotych. Ptakowie to właściciele centrum handlowego Ptak Fashion City w Rzgowie pod Łodzią. Według tygodnika „Wprost” codziennie przez centrum „przewija się” ok. 20 tysięcy klientów.

4. Rodzina Juroszków

Majątek Zbigniewa Juroszka i jego syna Mateusza Juroszka szacowany jest na 3,5 miliarda złotych. Ojciec jest właścicielem spółki deweloperskiej Atal, zaś syn zawiaduje STS – największą prywatną firmą bukmacherską w Polsce

3. Rodzina Staraków

Jerzy Starak i Anna Woźniak Starak z synem Piotrem są właścicielami Polpharmy, największego producenta leków w Polsce, oraz Herbopolu czyli firmy produkującej zioła. Ich majątek opiewa na 5,9 miliarda złotych.

2. Rodzina Solorzów

Majek opiewający na 10,1 miliarda złotych został wypracowany głównie przez głowę rodziny, Zygmunta Solorza. Obecnie rodzina jest właścicielem wielu zróżnicowanych biznesów.

1. Rodzina Kulczyków

Pomimo dziwnej śmierci Jana Kulczyka w 2015 roku w Wiedniu, rodzina Kulczyków wciąż utrzymuje się na pierwszym miejscu. Grażyna Kulczyk z dziećmi są właścicielami majątku szacowanego na 15,7 miliarda złotych.

Reklama / Advertisement