Nicki Minaj walcząc o prawa kobiet i LGBTJOŁ podejmuje islamofobiczną decyzję

Nicki Minaj/fot. PAP/EPA
Nicki Minaj/fot. PAP/EPA

Znana raperka Nicki Minaj odwołała swój koncert w Arabii Saudyjskiej na festiwalu Jeddah World Fest. Jak ogłosiła, zrobiła to w imię walki o prawa kobiet, LGBTQ oraz wolność słowa.

Nicki Minaj to popularna na cały świat czarnoskóra raperka. Do niedawna była niekwestionowaną królową tej branży, tak jak Zenek Martyniuk jest królem disco polo.

Obecnie jednak jej pozycja jest zagrożona przez 10 lat młodszą rywalkę, Cardi B. Minaj szuka więc sposobu, by się wybić.

Na nic się zdało wypuszczenie nowego kawałka „Megatron”, który miał jej zapewnić powrót na szczyty list przebojów. Postanowiła więc użyć politycznej poprawności, ale chyba się trochę zapętliła.

Właśnie ogłosiła, że rezygnuje z występu jako główna atrakcja wieczoru na Jeddah World Fest w Arabii Saudyjskiej. Apelowały do niej o to m.in. grupy LGBTJOŁ.

Po głębokim namyśle zdecydowałam się wycofać z zaplanowanego koncertu w ramach Jeddah World Fest. Niczego nie pragnę bardziej, niż wystąpić przed fanami w Arabii Saudyjskiej. Po zasięgnięciu wiedzy dotyczącej tej kwestii uznałam jednak, że ważne jest moje wyraźne poparcie dla praw kobiet, społeczności LGBTQ oraz wolności wyrażania się – napisała Nicki Minaj w oświadczeniu.

Oczywiście, szlachetne jest walczenie o prawa kobiet w Arabii Saudyjskiej, szczególnie, że feministki niechętnie poruszają ten temat. Czy jednak walka o te w tymże państwie nie oznacza islamofobii?

Źródło: pudelek.pl

12 KOMENTARZE

  1. nczas.com/2012/05/03/korwin-mikke-sojusz-z-islamem-przeciw-lewicy/

    Akurat Arabia Saudyjska jest genderowa i to nawet bardziej niż ukochana przez prawiczków carska Rosja – kobiety mogą tam głosować w wyborach, prowadzić samochód i studiować.

    • I na to konto spuściłem się już dwa razy… Jesteś boska! Szkoda, że jestem takim zerem, że nawet na mnie nie spojrzysz…

  2. Bardzo słusznie zrobiła, Arabia Saudyjska to piekło dla kobiet i ludzi o innej orientacji.
    Ale czy przypadkiem Korwin nie mowil kiedys ze prawica powinna isc razem z islamem przeciw lewicy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here