Najpierw rzeźba w kształcie „rydwanu”, teraz okrągły stół. Tak Dulkiewicz wydaje setki tysięcy [FOTO]

Aleksandra Dulkiewicz/fot. PAP/Radek Pietruszka
Aleksandra Dulkiewicz/fot. PAP/Radek Pietruszka

Gdańsk słynie ostatnio z wybitnie zbędnych „inwestycji”. Najpierw Urząd Miejski wydał 147 600 zł na rzeźbę Joanny Rajkowskiej „Rydwan”. Teraz ponad 140 tys. zł poszło na biało-czerwony okrągły stół z okazji obchodów „Święta Wolności i Solidarności” w dniach 1-11 czerwca. Tym razem pieniądze pochodziły z Europejskiego Centrum Solidarności.

Stół kosztował ponad 140 tys. zł. Wcześniej prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zapowiadała, że będzie z nim jeździć po Polsce. Teraz dyrektor jej biura i wiceprezydent miasta w odpowiedzi na interpelację odparli, że „na chwilę obecną nie istnieje plan podróży Prezydent Dulkiewicz po Polsce”. W związku z tym nie ma także „planu pozyskiwania funduszy”.

Informacje na swoim Twitterze ujawnił autor interpelacji i gdański radny Jan Kanthak. „Stół za ponad 140 tys. zł. Tyle na meble wydaje Gdańsk, żeby przygotować scenografię pod kampanię D. Tuska” – czytamy.

Źródło: Twitter

8 KOMENTARZE

  1. Wypchajcie Dulkiewicz-to będzie arcydzieło !
    Ps:
    Pozdrawiamy gauleitera Adamowicza !
    Zapewne razem z Panem Doktorem -Prowizjonerem,”co to pierwszy melon od ojca dostał” -Janem K.,siedzą teraz gdzieś na Zanzibarze , klepią murzynki po tyłkach i walą w czapkę na wszystko !

  2. Nie jestem znawcą tematu,ale sądzę,że miejsce tych dwóch przygłupów powyżej nie mających nic do powiedzenia oprócz bluzgów jest w piaskownicy,a nie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here