Cztery partie w Sejmie, jeden zdecydowany lider. Najnowszy sondaż parlamentarny

poparcie_sondaż_notowania
fot. flickr.com

Z najnowszego sondażu telefonicznego Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 wynika, że 42 proc. badanych zagłosowałoby na koalicję PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski. Drugie miejsce zajęłaby Koalicja Obywatelska z wynikiem 27 proc. Ostatnie na podium byłoby ugrupowanie Kukiz’15 z poparciem rzędu 6 proc.

W badaniu telefonicznym Kantar ankietowanym zadano pytanie, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach.

Aż 42 proc. badanych wskazało wspólną listę Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski. Oddanie głosu na Koalicję Obywatelską zadeklarowało 27 proc. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Kukiz’15 z wynikiem 6 proc. oraz Wiosna z poparciem 5 proc.

Poza Sejmem znalazłyby się pozostałe ugrupowania – w tym m.in. PSL i SLD, które nie przekroczyłyby progu wyborczego.

4 proc. ankietowych nie wiedziało, na jakie ugrupowanie odda głos. 5 proc. odmówiło odpowiedzi.

Sondaż telefoniczny Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 przeprowadzono w dniach 12-15 lipca 2019 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie osób w wieku powyżej 18 lat. W badaniu wzięły udział 1002 osoby.

Źródło: tvn24.pl

6 KOMENTARZE

  1. Między innymi też Konfederacja, niestety. A Kukiz’15 ma przed sobą problem rejestracji list, a dopiero potem musi się martwić przekroczeniem progu.

  2. Czyli 69% dla PO-PiS. A dziwiliśmy się Niemcom, że tak głupio popierają CDU/CSU. Okazuje się, że Polacy nie są wcale mądrzejsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here