Gigantyczne zapomogi dla byłych posłów! Marszałek Kuchciński rozdał już 1,5 mln złotych

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński fot. strona marszałka Sejmu

Od początku 2019 roku Marek Kuchciński przyznał 65 zapomóg na łączną kwotę 213 tys. zł. W 2018 r. przyznano aż 156 zapomóg na sumę 509.300 zł.

Jak podało Centrum Informacyjne Sejmu, od początku tej kadencji parlamentu do chwili obecnej przyznano już 525 zapomóg na łączną kwotę aż 1,5 mln zł.

Posłowie, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, mogą się zgłaszać do marszałka Sejmu z wnioskiem o zapomogę. Co roku mają możliwość uzyskania 2,2 tys. zł.

Jeśli chodzi o zapomogi, głównym kryterium jest stan zdrowia, wiek i dochód na członka rodziny – informuje Centrum Informacyjne Sejmu.

Zapomoga bezzwrotna może być udzielana posłom i byłym posłom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, którzy nie  mogą zaspokoić podstawowych potrzeb życiowych, dotkniętym wypadkiem losowym (choroba, zgon członka rodziny, utrata mienia itp.).

W przypadku zgonu posła lub byłego posła, zapomoga bezzwrotna może być udzielona także członkom rodziny. Zapomogi mogą być udzielane posłom i posłom byłych kadencji raz w roku kalendarzowym.

Jak widać, parlamentarzyści chętnie korzystają z tej możliwości, niektórzy prawdopodobnie po kilka razy, gdyż średnia kwota przydzielonej zapomogi ponad 2,8 tys.zł.

Sprawę komentuje w mediach poseł ruchu Kukiz’15, Tomasz Rzymkowski.

Dla mnie to kompletnie szokujące, że od początku tej kadencji poszło już 1,5 mln zł dla byłych posłów – podkreśla poseł.

Źródło: se.pl / innpoland.pl