Niemiecki przewoźnik zwolnił kierowcę, który wytatuował sobie na ręce „Mein Kampf”. „Flixbus opowiada się za tolerancją”

Obrazek ilustracyjny/Flixbus/Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
Obrazek ilustracyjny/Flixbus/Fot. Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Flixbus zwolnił kierowcę, który na ręce miał wytatuowany napis „Mein Kampf” czyli tytuł książki w której Adolf Hitler przedstawił założenia swojej socjalistyczno-nacjonalistycznej ideologii.

Centrala Flixbusa w Monachium stwierdziła, że kierowca posiadający na ręce taki tatuaż nie może być częścią ich firmy. „Jako multinarodowe przedsiębiorstwo z wielonarodową załogą w tym z kierowcami i gośćmi z najróżniejszych krajów o najróżniejszych kulturach, potępiamy każdy rodzaj dyskryminacji” – napisali w oświadczeniu.

Kierowca był zatrudniony przez regionalnego przewoźnika współpracującego z Flixbusem na trasie między południem Francji a północnymi Włochami. O sprawie informowały liczne niemieckie media, m.in. magazyn Stern.

„Main Kampf” to książka napisana przez Adolfa Hitlera podczas jego pobytu w więzieniu na początku XX wieku. W „Main Kampf” przyszły niemiecki wódz przedstawił najważniejsze założenia socjalistyczno-nacjonalistycznej ideologii nazwanej nazizmem.

Flixbus to największy niemiecki przewoźnik autobusowy działający na wielu rynkach europejskich, w tym w Polsce, W 2018 roku firma przewiozła na całym świecie 45 milionów pasażerów.

„Flixbus opowiada się za tolerancją i równouprawnieniem. Naszym kierowcom, jako wizytówce firmy, przypada tutaj kluczowa rola” – zapewnia monachijska centrala przewoźnika.