Skandal w polskiej szkole! Uczeń stwierdził, że Bandera był bandytą. Rodzicom grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej

Ukraina. Manifestanci z portretem Stefana Bandery. Foto: PAP
Ukraina. Manifestanci z portretem Stefana Bandery. Foto: PAP

O skandalicznej sytuacji w jednej ze szkół w Polsce poinformowała na Twitterze Magdalena Majkowska z Ordo Iuris. Uczeń zwrócił uwagę koledze z Ukrainy, że w Polsce Stepan Bandera jest uważany za bandytę. Szkoła skierowała sprawę do sądu opiekuńczego.

„Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu” – relacjonowała Majkowska.

„Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły” – dodała.

Sprawę skomentował także Krzysztof Bosak. „Czy my żyjemy jeszcze w Polsce⁉️” – zastanawiał się na Twitterze.

„Że proces o to jest idiotyczny to jedno-tu raczej ryzyka nie ma. Natomiast sam fakt procesu może być elementem zastraszania innych rodziców, którzy będą teraz myśleć czy wolno im wychowywać dzieci, czy lepiej się nie wychylać. Mam nadzieję, że dyrekcja szkoły poniesie konsekwencje” – zwrócił uwagę Jacek W. Bartyzel.

Stepan Bandera był jednym z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, która przeprowadziła w latach 1943-1944 ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W jego wyniku w strasznych męczarniach życie straciło ponad 100 tys. osób. Na Ukrainie Bandera traktowany jest jak bohater narodowy.

Źródło: Twitter

17 KOMENTARZE

 1. Czy dyrekcja tej „szkoły” nie wie, że niejaki Bandera był skazany przez sąd RP na karę śmierci? Zamienioną, jak się potem okazało – niestety, na dożywocie, dzięki czemu zwiał do Niemiaszków. Czyli, nawet nie był uznawany, ale po prostu, był tym bandytą.

  • Dyrekcja ma ukrainskie pochodzenie. Ich inwazja na polskie instytucje dopiero startuje. O to chodzi. Gramsci po banderowsku. Program decentralizacji RP to ta sama robota .

 2. Ciekawi tylko, czy „sąd” orzeknie w swej omnipotentnej niezawisłości, że PRAWOMOCNIE SKAZANY bandyta, to jednak nie bandyta, nawet nie ludobójca, a zwykły bohater (ukraińców). A za przywołanie faktu surowo i przykładnie ukarze szczeniaka. Bo prawda obiektywna nie istnieje, prawda? 😀 😀 😀

 3. Bandera to mój bohater, wielki działacz na rzecz niepodległości narodu Ukraińskiego!
  Powinien mieć w warszawie swój pomnik!

 4. Przecież to prawda!!! Mojego dziadka banderowska banda zatłukla jak psa!! Polski rząd powinien tego dyrektorka wyj… ać z roboty na zbity pysk! Za brak znajomości historii, brak poszanowania dla narodu polskiego. Niech pakuję manatki i zasuwa pucowac pomniki bandery na Ukrainie!

  • Nie rozumiem, czemu chcesz pakować manatki i zasuwać pucować pomniki bandery?
   Czyżbyś też należał do tej bandy?

 5. Chciałem zadzwonić czy zmieniają nazwę szkoły na jakiegoś banderowca, ale nie udało się dodzwonić, może e-mail dotrze ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here