Nad Polskę zmierza pogodowy armagedon! Silne burze i grad a wiatr może osiągnąć aż do 100 km/h.

Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne. / fot. pixabay.com

Na razie wakacje w Polsce nie zachwycają, a ma być niestety coraz gorzej. Czeka nas, w najbliższych dniach istny pogodowy armagedon. Niedzielne popołudnie i noc na poniedziałek może przynieść burze z gradem i intensywnymi opadami deszczu. IMGW wydało ostrzeżenia dla 12 województw.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach mieszkańcy 12 województw musza być ostrożni! Wydano ostrzeżenie. Chodzi o tereny na południu i wschodzie Polski.

Według IMGW w niedzielne popołudnie i w nocy z niedzieli na poniedziałek może być bardzo niebezpiecznie.

Najgorzej ma być na południowym wschodzie kraju. Ostrzeżenie II stopnia obowiązuje na Lubelszczyźnie i w południowych powiatach Mazowsza, w woj. świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim.

Jak twierdzi Instytut w tych rejonach w niedzielne popołudnie i w nocy mogą występować intensywne burze, miejscami z gradem! Podmuchy wiatru mogą osiągnąć prędkość do nawet 100 km/h.

Ostrzeżenie II stopnia oznacza, że skutki zjawisk atmosferycznych i nagłej zmiany pogody mogą być niebezpieczne – dla mieszkańców i dla ich dobytku.

Natomiast na terenie Podlasia, Warmii i Mazur, części Pomorza i Kujaw, w większości powiatów woj. mazowieckiego, w części Wielkopolski, w woj. łódzkim, opolskim i dolnośląskim – obowiązuje ostrzeżenie I stopnia.

Mapa ostrzeżeń poniżej.

Źródło: IMGW