Szokujące słowa Donalda Trumpa. „Mogę wygrać tę wojnę w tydzień, ale po prostu nie chcę zabijać 10 milionów ludzi” [VIDEO]

Donald Trump i bomba atomowa. Foto: PAP/ pixabay
Donald Trump i bomba atomowa. Foto: PAP/ pixabay
Reklama / Advertisement

Donald Trump zaszokował wczoraj dziennikarzy w trakcie konferencji prasowej. Stwierdził, że gdyby chciał wygrałby wojnę w Afganistanie w tydzień ale nie zrobi tego z jednego powodu.

Donald Trump i składający oficjalną wizytę w USA premier Pakistanu, Imran Khan, rozmawiali z dziennikarzami w Białym Domu.

Prezydent USA nawiązał do oczekiwanej roli Pakistanu w zakończeniu wojny w Afganistanie. To wówczas padły szokujące słowa Donalda Trumpa sugerujące użycie broni nuklearnej, bo tylko wtedy byłoby to realne.

Mogę wygrać tę wojnę w tydzień ale po prostu nie chcę zabijać 10 milionów ludzi – powiedział Trump.

Gdybym chciał wygrać wojnę w Afganistanie zostałby on zmieciony z powierzchni ziemi i byłoby po wszystkim w ciągu dosłownie 10 dni. Nie chcę iść tą drogą. – dodał.

Donald Trump przypomniał, że USA są obecne w Afganistanie od 19 lat i pełnią tam rolę policjanta ale nie chcą tego dalej robić. Dlatego liczą na pomoc Pakistanu w rozwiązaniu tej kwestii.

Od wielu miesięcy toczą się też dzięki mediacji Kataru negocjacje między USA, a talibami, które mają doprowadzić do politycznego zakończenia wojny w Afganistanie.

Reklama / Advertisement