Dzisiaj Polska Policja kończy 100 lat! Zaplanowano wielkie uroczystości

Obchody Święta Policji w Szkole Policji w Słupsku fot. PAP/ Marcin Gadomski
Obchody Święta Policji w Szkole Policji w Słupsku fot. PAP/ Marcin Gadomski

Dziś mija dokładnie 100 lat od momentu powołania Policji Państwowej. Z tej okazji tegoroczne obchody Święta Policji mają być wyjątkowo uroczyste.

Uroczystości odbędą się na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Weźmie w nich udział między innymi premier Mateusz Morawiecki. Początek obchodów zaplanowano na godzinę 14.00

Z okazji Święta Policji Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosława Szymczyk, wystosował list do obecnych i byłych funkcjonariuszy tej formacji.

Jestem dumny, że mogę dowodzić tak profesjonalną służbą mundurową, której funkcjonariusze wiedzą, że bycie policjantem to trudny i odpowiedzialny zawód ale przede wszystkim zaszczyt i zobowiązanie – napisał w liście.

Komendant Główny podziękował policjantom za odwagę i poświęcenie w zapewnianiu Polakom bezpieczeństwa. Życzy dalszych sukcesów w codziennej służbie.

Według stanu na koniec roku 2018 w polskiej policji służy 98711 funkcjonariuszy.

3 KOMENTARZE

  1. Brawo polska Policja! Dziekujemy wam za ochrone mniejszosci LGBT przed przesladowaniami przez troglodytow, jak w bialymstoku!

  2. Juz ostatecznie po tym co pokazali na pogrzebie Jaruzela nalezalo tą kupę gò…a zwana „Policją Panstwową”rozpiżyć na 4 wiatry i sformowac OD NOWA !
    A za bicie Polakow w Bialymstoku i chronienie tych lewackich bandytòw z LGBT NKWD GRU HIV ,to juz wogòle…

    • Lepiej byś się sam zbadał na ten HIV, zamiast non stop o nim pisać. Cwel takiego formatu jak ty chyba tylko Bogu może dziękować za to szczęście, że jeszcze nie zszedł na AIDS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here