Samolot bojowy rozbił się w słynnym kanionie. W katastrofie ucierpieli także przypadkowi turyści [VIDEO]

Myśliwiec F/A-18E Super Hornet startuje z lotniskowca fot. U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist Seaman David Danals
Myśliwiec F/A-18E Super Hornet startuje z lotniskowca fot. U.S. Navy photo by Mass Communication Specialist Seaman David Danals

Myśliwiec F/A-18E należący do marynarki wojennej USA rozbił się w środę w Parku Narodowym Doliny Śmierci w stanie Kalifornia. Jak poinformował przedstawiciel parku, na ziemi lekko rannych zostało co najmniej siedem osób. Trwają poszukiwania pilota.

Samolot typu F-18E Super Hornet należący do Strike Fighter Squadron (VFA) 151 stacjonujący w bazie lotnictwa marynarki wojennej w Lemoore w Kalifornii, uległ wypadkowi na zachodnich obrzeżach parku około 10 rano czasu lokalnego podczas rutynowego lotu szkoleniowego.

Maszyna runęła do pustynnego wąwozu, w którym swego czasu kręcono zdjęcia do „Gwiezdnych wojen”.

Miejsce to jest szczególnie popularne wśród turystów i entuzjastów lotnictwa, gdyż mogą oni stamtąd obserwować efektowne przeloty na niskiej wysokości maszyn wojskowych.

Szczególnie popularny jest punkt widokowy Father Crowley Overlook i to właśnie tam znajdowali się turyści, którzy ucierpieli w wypadku.

Źródło: PAP/ABC News