Wybierasz się na wakacje? Koniecznie zobacz jak zapowiada się pierwszy sierpniowy weekend

Pochmurna pogoda/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Pochmurna pogoda/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Sierpień przywitał nas zdecydowanym spadkiem temperatury. Do Polski napłynęło chłodniejsze powietrzne znad Arktyki. Nie są to dobre wieści, szczególnie dla tych, którzy wybierają się nad polskie morze.

W najbliższy weekend temperatura na północy Polski nie przekroczy 16-20 stopni. Temperatura odczuwalna może być nawet kilka stopni niższa ze względu na silny wiatr, który będzie wiał z północy zwłaszcza we wschodniej części regionu. Jakby tego było mało w sobotę i niedzielę w wielu obszarach spodziewane są opady deszczu.

Na pozostałym obszarze Polski temperatura będzie się wahać od 20-22 stopni w centrum do 26 stopni w południowej części kraju. Tam dla odmiany mogą pojawić się lokalne burze.

Wyraźnie krótszy dzień sprawia, że temperatura w nocy może w niektórych częściach kraju spadać poniżej 10 stopni Celsjusza. Tak będzie w kotlinach górskich, a także na Podlasiu.

Początek przyszłego tygodnia przyniesie niewielkie zmiany choć temperatura będzie powoli wzrastać. Utrzyma się także podział na cieplejsze południe i chłodniejszą północ.