Bronił tęczowej zarazy i apelował do abp Jędraszewskiego o podanie się do dymisji. Teraz o. Gużyński dostał trzytygodniową pokutę

O. Paweł Gużyński. Foto: PAP
O. Paweł Gużyński. Foto: PAP

O. Paweł Kozacki OP, prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego, w opublikowanym na portalu dominikanów oświadczeniu poinformował, że nałożył na o. Pawła Gużyńskiego trzytygodniową pokutę w jednym z kontemplacyjnych klasztorów.

Dominikanin o. Paweł Gużyński apelował „o honorowe podanie się do dymisji” abp. Marka Jędraszewskiego.

„Proponuję, abyśmy od jutra zaczęli wysyłać listy do abp. Jędraszewskiego z wyrazem oczekiwania, że honorowo poda się do dymisji z powodu słów o +tęczowej zarazie+” – napisał w niedzielę na swoim profilu facebookowym Gużyński.

Na słowa metropolity zareagowały również osoby LGBT, które protestowały pod krakowską kurią; stały w milczeniu, trzymając kartki z napisami m.in. „nie jestem zarazą”, czy „nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”.

Abp Jędraszewski powiedział kilka słów prawdy o ideologii LGBT. „Trzeba było długo na nią czekać (…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa” – stwierdził.

To wywołało burzę wśród tęczowych pajacyków i ich akolitów jak m.in. o. Paweł Gużyński.

Teraz Gużyński odpocznie sobie samotnie przez trzy tygodnie w klasztorze i może przemyśli swoje głupoty.

Źródła: PAP/KAI