Zielony Kukiz jest żałosny. Właśnie podpisał umowę z PSL i mówi, że razem z ludowcami „skończy z partyjniactwem”

Paweł Kukiz. Foto: PAP
Paweł Kukiz. Foto: PAP

Kukiz’15 i PSL podpisały w czwartek porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu. Budujemy racjonalne centrum – oświadczył Władysław Kosiniak-Kamysz; Paweł Kukiz mówił, że jego ruch i ludowcy wspólnie doprowadzą do powstania w Polsce opcji centrowej, która skończy z partyjniactwem. Zabawne… Tymczasem kolejni posłowie odchodzą od Pawła Kukiza.

Paweł Kukiz poinformował na konferencji prasowej, że jego ruch i PSL podpisały w czwartek porozumienie programowe o współpracy w wyborach do Sejmu.

„Bez pieniędzy, bez niczego, bez struktur nie bylibyśmy w stanie zrobić nic. Wspólnie doprowadzimy do tego, że powstanie w Polsce opcja centrowa, która skończy z partyjniactwem i która doprowadzi do budowy prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego, gdzie wszyscy żyjemy w zgodzie, gdzie wszyscy naprawdę się szanujemy i gdzie te wszystkie światopoglądy są zepchnięte na trzeci plan, a liczy się przede wszystkim jedno – przyzwoitość” – mówił Kukiz.

Żałośnie to wszystko brzmi. Kończenie z partyjniactwem razem z PSL, to tak jakby powiedzieć, że razem z Hitlerem skończymy z antysemityzmem…

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że PSL i Kukiz’15 idą wspólnie do wyborów po to, by „osiągać najlepsze cele”. „Budujemy racjonalne centrum” – dodał.

„Budujemy mosty porozumienia, Koalicja Polska staje się faktem. Łączy nas wspólnota programowa, wspólnota wartości, wspólnota ideałów i chęci walki o nie. To nie jest łatwa droga, nie idziemy droga na skróty” – podkreślił lider Ludowców.

„Nie chcemy, żeby Polacy wybierali mniejsze zło, nie chcemy być statystami w PO-PiS-owej walce i wojnie domowej politycznej, która rozgorzała na dobre, niestety, przez te ostatnie cztery lata” – dodał.

Tymczasem wiceszef klubu Kukiz’15 Jerzy Kozłowski oraz szef sejmowej komisji ds. samorządu terytorialnego z tego ugrupowania Andrzej Maciejewski opuszczają Pawła Kukiza. To kolejne osoby, które w nadchodzących wyborach parlamentarnych nie chcą startować z list Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

 1. Chciałbym przypomnieć, że jakiś czas temu ten zdeklarowany demokrata zapytał swoich zwolenników: z kim Kukiz’15 powinien wejść w koalicję? I cóż się okazało? 40% wskazało Konfederację (25% Korwin i 15% Ruch Narodowy), 38% Maksa Kolonkę, a tylko 3% PSL. Może Kukiz jest po prostu zwolennikiem demokracji ludowej (zwanej dziś – po delikatnym przypudrowaniu – demokracją liberalną)? Tzn. demokracja jest świetna, ale tylko pod warunkiem, że ludzie głosują zgodnie z zaleceniami tych, którzy mają się za elitę. W innych przypadkach demokratyczny wybór jest tak naprawdę niedemokratyczny i trzeba go „poprawić” (Z czym walczyły „Komitet Obrony Demokracji” i samozwańcze elity jak nie z demokratycznym wyborem Polaków?) Poniżej link do wyniku kukizowej ankiety:
  imgur.com/Ybnk2D0.png

 2. A moze Kukiz dostal od pisu zadanie zdlawienia psl-u .
  jezeli tak to on sie nadaje do tego bezblednie .
  najfajniej bedzie jak tej anty systemowej koalicji zabraknie kilku promili do 8 % .
  a samodzielnie psl by raczej przeskoczyl 5 %.

 3. Nie warto z tym czƚowiekiem zawierać żadnych umów, bo on nie dotrzyma umowy i zdradzi każdego, tak jak Korwina.

  youtu.be/J5vDdov17eg

  youtu.be/FBThNNOQaK0

  Tak było.

  Korwina wtedy już żadna umowa nie obowiązywała, bo Kukiz ją wcześniej zƚamaƚ, więc Korwin miał prawo zaatakować ten jego postulat magicznych JOW-ów, które magicznie odmieniły losy senatu. Nie wiem jakim idiotą trzeba być, żeby uwierzyć w to, że ordynacja wyborcza odmieni losy Polaków – a wielu debili właśnie łyknęło taką kretyńską gadkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here