Robią „Matrix 4”? Są kolejne przecieki. Neo będzie czarny, a reżyserami nie będą bracia Wachowscy

Keanu Reeves i Michael B. Jordan/fot. anna Hanks/CC BY 2.0/Wikimedia Commons/Gage Skidmore/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons (kolaż)
Keanu Reeves i Michael B. Jordan/fot. anna Hanks/CC BY 2.0/Wikimedia Commons/Gage Skidmore/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons (kolaż)
Reklama / Advertisement

Pojawiają się kolejne przecieki na temat kontynuacji kultowej już trylogii „Matrix”. Okazuje się, że czwarta część nie tylko jest w planach, ale też w fanów mogą uderzyć politpoprawne niespodzianki. Główny bohater Neo, grany wcześniej przez Keanu Reevsa, będzie… czarny. Reżyserami nie będą bracia Wachowscy.

Chad Stahelski, szef kaskaderów trylogii „Matrix” wspomniał o pracy nad czwartą częścią filmu. Potem stwierdził, że chodzi o jedynie potencjalną współpracę z Wachowskimi.

Na pewno jednak to nie bracia Wachowscy będą reżyserami. Ci bowiem zmienili płeć i obecnie są siostrami Wachowskimi o imionach Lana i Lily. Lana (Laurence) wystąpiło po raz pierwszy jako kobieta w lipcu 2012 roku. Z kolei w 2016 roku płeć zmieniło Lily (Andy).

Według „Independent”, siostry Wachowskie pracują nad nowym filmem. Scenariusz miał napisać Zak Penne, znany m.in. z „Avengers” czy „Incredible Hulk”.

Keanu Reeves nie będzie grał głównego bohatera Neo. Ma go zastąpić czarnoskóry aktor Michael B. Jordan, znany m.in. z „Czarnej Pantery” i „Creed”.

Zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku. Nie wiadomo jednak wiele więcej. Nie wiadomo nawet, czy będzie to kontynuacja trylogii, prequel czy spin-off.

„Matrix” to australijsko-amerykański film science fiction, pierwszy z trylogii filmowej o tej samej nazwie, napisany i wyreżyserowany przez rodzeństwo Wachowskich (w napisach jako bracia Wachowscy). Kontynuacją filmu są obrazy „Matrix: Reaktywacja” (2003) i „Matrix: Rewolucje (2003)”.

Źródło: wp.pl

Reklama / Advertisement