15-latek przeciwko hordom antychrysta. Kim jest Jakub Baryła?

15-letni Jakub Baryła na trasie ochranianego przez policję marszu sodomitów/fot. Facebook Andrzej Panasiuk
15-letni Jakub Baryła na trasie ochranianego przez policję marszu sodomitów/fot. Facebook Andrzej Panasiuk

Katolik, tradycjonalista, konserwatysta, Polak, patriota, nacjonalista, radny Młodzieżowej Rady Miasta Płocka – tak opisuje siebie na Facebooku Jakub Baryła. 15-latek zasłynął z tego, że podczas marszu sodomitów w Płocku stanął sam na trasie pochodu z krzyżem w ręku, po czym został siłą usunięty przez policję. Kim jest na co dzień?

Mający 15 lat chłopiec jest mocno zaangażowanym katolikiem. Informacje o nim pojawiły się już u kilku znanych osób. Według Krzysztofa Kasprzaka z Fundacji Życie i Rodzina Jakub wspierał księdza proboszcza podczas nagonki na niego ze strony LGBT.

Jakub przyszedł z bratem, pocałował księdza w rękę i podziękował za obronę nauki kościoła. To zachowanie wbiło mnie w ziemię. To szczery, pokorny chłopak – napisał na Twitterze.

Jakuba spotkał też Artur Zawisza. – Poznałem Jakuba Baryłę podczas tegorocznej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Gdy wspomagałem lidera struktur mazowieckich Federacji dla Rzeczypospolitej kolegę Piotra Drzewińskiego, na spotkaniu w płockim biurze poselskim Marka Jakubiaka pojawił się elegancki 15-latek. Elegancki, bo w garniturze i musze w majową sobotę. Wyglądał na młodego człowieka, ale wszystkich uczestników spotkania zaskoczył swoim wiekiem: 15 lat! Zabrał głos i zaraz znać było adepta szkoły konserwatywnej o silnie katolickim i narodowym zabarwieniu. Ja śmiałem się życzliwie, za po musze (pod szyją) to konserwatysta, a po mieczu (Chrobrego w klapie) to narodowiec – czytamy na Facebooku.

Zarzuca mu się „robienie kariery politycznej na krzyżu”. Ale sam zainteresowany odpowiada, że nie zamierza iść w tym kierunku, lecz… do seminarium.

Czytam w mediach, że mój czyn ma posłużyć mi w karierze politycznej. To nieprawda. Nie zależy mi na tym. Nie chcę być politykiem. Chciałbym zostać księdzem. Nie zależy mi na rozpoznawalności w przestrzeni publicznej. Siłą rzeczy to się stało, ale to skutek uboczny, a nie cel mojej akcji. Część osób może tłumaczyć moją akcję młodym wiekiem. Ale to najlepszy argument dla osób, które żadnych argumentów nie posiadają – powiedział w rozmowie ze skrajnie propisowskim wpolityce.pl Jakub Baryła.

Ze zdjęć i wpisów na Facebooku wynika też, że jest co najmniej zainteresowany Nadzwyczajną Formą Rytu Rzymskiego, tzw. „Mszą trydencką”.

Mało tego – on sam w świadomy sposób wybrał „stronę”. Jego rodzice mają zupełnie inne poglądy. – Oświadczam niniejszym, iż nikt mnie nie wysłał na tą blokadę, a moi rodzice mają poglądy w większości raczej lewicowe – czytamy w jego wpisie na Twitterze.

Choć sam politykiem nie chce zostać, miał styczność z przedstawicielami środowisk prawicowych. Ma wspólne zdjęcia m.in. Januszem Korwin-Mikkem, Kają Godek czy Wojciechem Cejrowskim.

33 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobry pomysł myślę, że do wykorzystania i rozpropagowania. Odniesienie do ks. Skorupki jak najbardziej właściwe zwłaszcza w kontekście do słów bpa. Jędraszewskiego o tęczowej zarazie.

  • 100/100! Do propagandy można użyć zestawienie zdjęć tego chłopaka przenoszonego przez gliny oraz Matki Boskiej tęczowej chronionej przez PiSowską policję!

 2. „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”- Jan Zamoyski
  Z taką młodzieżą Polska, o ile przetrwa, będzie potęgą i wzorem dla innych krajów, jak się rozwijać!

  • Polska bedzie potęgą dzieki tym co idą w paradzie! Z taką młodzieżą co to próbuje blokować legalną pokojową parade, zasłaniając sie fanatycznie symbolem religijnym to jedyne co nas czeka to motywowane religijnie represje dla ludzi co nie robia nikomu krzywdy.

   • „…nie robią nikomu krzywdy.” A co z seksualizacją małych dzieci? A nauczanie pdalstwa? Uprzywilejowanie tęczowych i wysyłanie do paki każdego komu się to wszystko nie podoba?

   • banda homo-terrorystów finansowana przez euro-satanistyczną-komunę zsre (związek socjalistycznych republik europejskich) ze wsparciem parchlatej finansjery z usa dążącej do utworzenia rządu światowego czyli super-terrorystyczno-niewolniczej komuny na całej planecie

   • On zaslania sie fanatycznie, a ty po jakiemu piszesz te bzdury?
    Placa ci za to, czy taki glupi jestes z wlasnej woli

   • Czym ci którzy idą w paradzie ( średnia wieku 40 lat) mogą przysłużyć się Polsce? Nieudacznicy postanowili zabłysnąć, robiąc z siebie pośmiewisko.
    Czy Neron lubujący się w takich dziwactwach przyczynił się do wielkości Rzymu?

 3. Jakim hordom antychrysta? Stanął taki wyrostek z jakąś śmieszną figurką na przeciw pokojowo i radośnie demonstrujących ludzi.
  Przypominam że w polsce można sobie pokojowo zgodnie z prawem demonstrować!

 4. Brawo do Jakuba widać że myśli dobrze nie jak ci z tęczy ma zdrowy mózg odczepcie się od niego wy zboczeńcy Lizby i i rowerowa część!!!!!!

 5. Jakub, jesteś the best; a gdzie Twoi koledzy i mieszkańcy Płocka? wszyscy są za? za zboczeńcami? to nie ma w Płocku na ryneczku zgniłych pomidorów (najlepiej w puszkach), śmierdzących, jak ta hałastra na zdjęciach, jajek i innych popsutych warzyw i owoców? nie wierzę;

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here