Donald Trump alarmuje: „Chiny przemieszczają siły do granicy Hongkongu”

Donald Trump. Foto: PAP/EPA
Donald Trump. Foto: PAP/EPA

Po informacjach o starciach sił porządkowych z protestującymi w terminalu na lotnisku w Hongkongu, prezydent USA, Donald Trump zaapelował o zachowanie spokoju i bezpieczeństwo dla wszystkich.

Donald Trump poinformował za poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, iż amerykański wywiad dysponuje informacjami na temat chińskich sił porządkowych przemieszczających się w kierunku Hongkongu.

Donald Trump zaapelował o zachowanie spokoju i bezpieczeństwo dla wszystkich.

Jak słusznie zauważyła część komentatorów informację tę ujawniły dzień wcześniej chińskie media kontrolowane przez państwo więc powoływanie się na dane amerykańskiego wywiadu zabrzmiało dość komicznie w tym kontekście.

Nie zmienia to faktu, iż sytuacja w Hongkongu pozostaje napięta. Wcześniejsza akcja policji w terminalu spowodowana była między innymi faktem pojmania przez protestujących dziennikarza portalu Global Times. Został on związany i stracił przytomność. Protestujący sądzili podobno, iż jest oficerem tajnych służb.

15 KOMENTARZE

  1. Myślę, że Urban będzie naszym języczkiem u wagi. Jak również stosunek do mniejszości, w tym etnicznych. Klimat też nie będzie bez znaczenia dla plonów.

  2. USA prze do wojny z Iranem niepomne nauk ze swoich bliskowschodnich krwawych eskapad, ale też nie zdając sobie sprawy z dalekosiężnych skutków swojego militaryzmu. Mądrzejsze kraje europejskie dystansują się od tego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here