Obrzydliwe manipulacje TVP! Konfederacja dla nich nie istnieje. Propagandowa machina wskakuje na wyższy poziom

Jacek Kurski. Fot. PAP
Jacek Kurski. Fot. PAP

Do tego, że istnieje formalny zakaz zapraszania przedstawicieli Konfederacji do publicznej – z założenia – telewizji zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Teraz machina propagandowa Kurskiego i spółki poszła krok dalej i przestała uwzględniać niewygodne ugrupowanie w sondażach.

W bezczelnej manipulacji prym – oprócz sztandarowych „Wiadomości” – wiedzie TVP Info. Zatrudnieni tam funkcjonariusze medialni robią wszystko, co w ich mocy, by w jak najlepszym świetle przedstawić jedynie słuszne, najlepsze i niepowtarzalne w skali wszechświata Prawo i Sprawiedliwość, a całą resztę w świetle jak najgorszym.

Wyjątkiem jest jednak Konfederacja, której nie przedstawia się w ogóle. Politycy tej formacji, mimo że w ostatnich wyborach do europarlamentu zdobyli czwarty wynik w kraju, nie są w ogóle zapraszani do publicznej telewizji.

Więcej czasu antenowego dostaje nie tylko Kukiz’15 (choćby regularnie zapraszany ostatnio poseł Łukasz Rzepecki), ale nawet marginalne ugrupowanie skrajnie lewicowego Adriana Zandberga.

W kolejnej odsłonie przemilczania, TVP Info powołując się na wyniki najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”, Konfederację wrzuciła do worka „inne”, sumując wynik z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Najwyraźniej na Woronicza niedopuszczalne już jest, by znienawidzoną partię wymieniać choćby z nazwy.

Wszystko w ramach misji publicznej oraz zasady rzetelności i bezstronności dziennikarskiej.

Fot. Facebook/Szymon Świergiel
Fot. Facebook/Szymon Świergiel

17 KOMENTARZE

  1. Trzeba budować własne,niezalezne media. Może np. radio podobne do reżimowego TOK FM tylko takie z prawdziwą wolnością słowa?

  2. A jaką nową, skuteczną strategię docierania do nowych, potencjalnych wyborców ma Konfederacja? Bo powtarzanie w nieskończoność tego, o czym wszyscy wiedzą, nie jest strategią, a raczej szukaniem wymówek.

    • Wolę słuchać tego „o czym wszyscy wiedzą’,niż słuchać umysłowych pokrak kłócących się o „różnicę łajdactwa”.Jesteś pewien,że wszyscy wiedzą cokolwiek?Mam wrażenie,że większość wie kto gra w debilnych serialach,ale nie wie(70%,tak wynika a badań),że płacą jakieś podatki.Skuteczną metodą dotarcia do nowych wyborców będzie krach gospodarczy,albo nawet recesja.

  3. trzeba po prostu przyjść masowo pod tę śmieszną telewizję i zablokować dostęp do niej i z niej; nawet jak oni tego nie pokażą, to zrobią to telewizje „konkurencyjne”, choćby po to, żeby powiesić na nich psy; są inne pomysła, ale na razie poczekają;

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here