Rosjanie chwalą się, że ich myśliwce przepędziły NATOwski samolot nad Bałtykiem

Myśliwiec F/A-18C Hornet Sił Powietrznych Finlandii fot. Twitter @FinnishAirForce
Myśliwiec F/A-18C Hornet Sił Powietrznych Finlandii fot. Twitter @FinnishAirForce

Rosyjskie myśliwce Su-27 odpędziły NATO-wski samolot bojowy F/A-18C, który nad międzynarodowymi wodami Bałtyku usiłował zbliżyć się do maszyny z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu – podała we wtorek agencja TASS.

Samolot z ministrem Szojgu na pokładzie leciał w eskorcie dwóch myśliwców Su-27 lotnictwa morskiego Floty Bałtyckiej z Kaliningradu do Moskwy.

Nad międzynarodowymi wodami Bałtyku usiłował zbliżyć się do niego samolot F/A-18C Hornet sił NATO, jednak rosyjscy piloci nie pozwolili mu podlecieć blisko do maszyny – przekazał korespondent TASS znajdujący się na pokładzie samolotu wraz z min. Szojgu.

Agencja poinformowała, że Szojgu w Kaliningradzie uczestniczył w ceremonii położenia kamienia węgielnego pod budowę filii szkoły morskiej im. admirała Nachimowa.

Zakładając, iż korespondent zdołał właściwie zidentyfikować NATOwski samolot, F/A-18C Hornet należał do Sił Powietrznych Finlandii, gdyż tylko ten kraj użytkuje ten typ samolotu w tej części Europy, a samo zdarzenie miało zapewne miejsce nad Zatoką Fińską. Jeżeli faktycznie tak było to w przechwyceniu brał zapewne udział także drugi samolot F/A-18C Hornet, o którym nie ma mowy w depeszy.

Źródło: PAP/TASS/nczas

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here