Seryjny samobójca naprawdę grasuje?! Kolejna „próba samobójcza” więźnia. Zeznawał w tym samym procesie co Dawid „Cygan” Kostecki

Dawid Kostecki/fot. Facebook Dawid Kostecki Cygan
Dawid Kostecki/fot. Facebook Dawid Kostecki Cygan

W zakładzie karnym w Rzeszowie doszło do aktu autoagresji z udziałem jednego z więźniów, który miał zeznawać 1 lipca przed warszawskim sądem – przekazała PAP rzecznik prasowa SW ppłk Elżbieta Krakowska. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o ten sam proces, w którym zeznawać miał Dawid Kostecki.

Jako pierwsze o zdarzeniu poinformowało Radio Zet. Doszło do niego w ubiegły piątek.

„Maciej M. przebywając w wieloosobowej sali w Zakładzie Karnym w Rzeszowie, na oczach współwięźniów, w środku dnia ok. godz. 14 usiłował założyć sobie na szyję pętlę wykonaną ze sznurówki. Natychmiast został przez współwięźniów powstrzymany, a pętla odcięta. Nie odniósł żadnych obrażeń, ani nie stracił przytomności. Skazany przebywając w jednostkach penitencjarnych dokonywał już demonstracyjnych aktów samoagresji” – poinformowała PAP we wtorek ppłk Elżbieta Krakowska.

Więzień trafił na specjalistyczny oddział psychiatryczny do szpitala w Krakowie, okoliczności zdarzenia bada zespół powołany przez dyrektora zakładu karnego.

„Skazany Maciej M. decyzją sądu miał być przetransportowany 1 lipca 2019 r. do Warszawy, aby wziąć udział w czynnościach procesowych w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ. Sąd 24 czerwca 2019 r. odwołał nakaz transportu” – podała Służba Więzienna. Wg ustaleń Radia Zet stało się tak ze względu na stan zdrowia mężczyzny.

Do śmierci boksera Dawida Kosteckiego doszło w piątek 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego w Warszawa-Białołęka. Miał się powiesić na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Nie udało się go uratować. Zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok Kosteckiego wykluczyła udział osób trzecich, potwierdzając, że bokser popełnił samobójstwo.

W poniedziałek „Gazeta Wyborcza” napisała, że prokurator, który pierwszy oglądał ciało Dawida Kosteckiego, odkrył dwa maleńkie – jak po igle – nakłucia na szyi byłego boksera. Podejrzewał, że mógł zostać najpierw odurzony, a potem uduszony, tak by wyglądało to na samobójstwo. Według gazety podczas sekcji zwłok tych śladów nie zbadano.

Roman Giertych reprezentujący w sprawie rodzinę denata, powiedział „GW”, że w piątek 9 sierpnia, został złożony wniosek „o zmianę kwalifikacji prawnej czynu z art. 151 kodeksu karnego [podżeganie do samobójstwa] na art. 148 kk [zabójstwo] w związku z ujawnionymi w aktach sprawy dowodami mogącymi świadczyć, że śmierć Dawida Kosteckiego nie nastąpiła w wyniku samobójstwa”. Mecenas we wniosku domaga się również ponownej sekcji zwłok i przesłuchania świadków mogących wskazać motyw ewentualnych zleceniodawców zabójstwa.

Prokuratura podała w poniedziałek, że opinia biegłych przeprowadzających sekcję Dawida Kosteckiego wskazuje na to, że mikrourazy na szyi miały charakter wyłącznie powierzchowny. Jak podkreślono, z ich opinii jednoznacznie wynika, że do zgonu Kosteckiego doszło w wyniku ucisku pętli na szyi.

Z kolei zdaniem posłów PO-KO, którzy skierowali do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry pytania o okoliczności śmierci Dawida Kosteckiego i domagają się pilnego posiedzenia komisji sprawiedliwości w tej sprawie, istnieją poważne przesłanki, że doszło do zabójstwa świadka w sprawie afery obyczajowej na Podkarpaciu.(PAP)

9 KOMENTARZE

  1. Oczywiście, że seryjny samobójca grasuje i nie tylko u nas. Jakoś tak dziwnie zawsze się składa, że odwiedza a może nawet i nawiedza osoby, które mogłyby zaszkodzić innym gdyby ujawnili prawdę. Chyba nie muszę wyjaśniać, kim są ci „inni”? Ot! Strachliwy ten seryjny samobójca i jakiś maniakalny prawdyfob – stan ostry! A to wam robaczki – nieboraczki, trochę rozjaśni w łepetynkach a kumatym nawet bardzo rozjaśni… (wiadomy kanał) pt. „Musisz to wiedzieć(538)Cały sejm milczy o podkarpackiej prostytucji. Nawet narodowcy!”

    • Braun się odezwał w tej sprawie zapytany przez dziennikarza, sam od siebie nie miał zamiaru o tym wspomnieć. Konfederacja to kolejna przystawka pisu, nie dajcie się zwieść.

      • Jesteś trollem, botem czy pożytecznym idiotą powtarzającym kłamstwa obrzucając g.wnem wszystkich, żeby wyglądali podobnie. Sprawdź filmy na kanale Youtube Browna. Już 7 maja prorokował, że dni Cygana są policzone. Sugerowanie, że on też usiłuje przemilczeć co się dzieje na Podkarpaciu to podła insynuacja i propaganda.

  2. A może by tak spojrzeć na statystyki samobójstw? Na 11 tys. samobójstw w Polsce w 2018 roku, „seryjny samobójca” dopadł: 6 tys. samobójców w domu, 800 w parku/lesie, 900 w garażu/piwnicy/na strychu, 900 w zabudowaniach gospodarczych, a w miejscach tzw. prawnej izolacji oraz na policji … 37(!) razy. Placówki opiekuńczo-wychowawcze odwiedzał częściej — 44 razy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here