Tak to nawet Durczok nie da rady. Szósty miesiąc ciąży, 2.35 promila alkoholu i za kierownicą

Zdj. ilustracyjne

Policjanci z gorzowskiej drogówki udaremnili dalszą jazdę 30-letniej kobiecie w szóstym miesiącu ciąży. Kierująca samochodem osobowym kobieta miała – ku zdziwieniu policjantów – 2,35 promila alkoholu w organizmie.

Jak tłumaczył rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. nadkom. Marcin Maludy, do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym popołudniem na trasie S3 na obwodnicy Gorzowa.

Kierująca osobowym volkswagenem po ekwilibrystycznej jeździe uderzyła w bariery energochłonne. Jazda ta była daleka od optymalnej. Informację o takim stylu jazdy jednego z kierowców poruszających się drogą ekspresową od strony Szczecina otrzymał oficer dyżurny gorzowskiej komendy od innego zmotoryzowanego – wyjaśnił Maludy.

Jak dodał, na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze, a ich zdecydowana reakcja spowodowała, że kierująca nie miała zbyt wiele szans na spore oddalenie się z miejsca zgłoszenia.

Kiedy policjanci drogówki przybyli na miejsce i zatrzymali auto, było ono uszkodzone; dymiło się.

Za sterami siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży. Nie kojarzyła w ogóle, że uderzyła wcześniej w bariery energochłonne. Policjanci mimo sprzeciwu kobiety wezwali pogotowanie ratunkowe, aby sprawdziło, czy zdrowiu jej i dziecka nic nie zagraża. Została przewieziona na badania. Jednak wcześniej wykonano te na zawartość alkoholu. Ku zdziwieniu policjantów dało ono wynik pozytywny. Okazało się, że kierująca miała 2,35 promila w organizmie. Pobrano także krew do badań – podał Maludy.

30-letniej kobiecie – mieszkance województwa zachodniopomorskiego – zostało zatrzymane prawo jazdy. Sąd może orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów na minimum trzy lata.

Odpowiedzialność karna schodzi tu jednak na drugi plan. Zatrważająca jest ignorancja nie tylko fundamentalnych zasad bezpieczeństwa, ale przede wszystkim troski o siebie, innych kierowców oraz swoje dziecko. Prawo jazdy prędzej czy później się odzyska. Dziecka w wyniku poważnego wypadku, który mógł mieć miejsce, już nie – zaznaczył Maludy.

1 KOMENTARZ

 1. – redaktor, policjanci i wszyscy inni ważni – też ignoranci: pijane było dziecko!
  – tej maciorze uszkodzenie zdrówka z kacem odejdzie,
  – jej pijany płód, „państwowo” mówiąc, już ma chory mózg dożywotnio!
  – nie wiedzą tego te ofiary państwowego systemu oświaty,
  – tak PO-PiS produkuje bezwolne matoły do pracy w korporacjach i montowniach…
  nie produkuje?…
  a reklama piwopodobnych alkoholi z dopalaczami – dociera do naiwnych – więc kobiet i dzieci – jak reklama mleka i wody – w państwowych telewizjach
  – i plus pięćset – lewa kaska na luźne wydatki
  Wszystko „dla Polaków”. Na pewno?…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here