Uważaj u kogo szukasz pracy! Właścicielka firmy wyłudzała pożyczki wykorzystując dane z CV kandydatów

fot. archiwum nczas.com

26 zarzutów dotyczących oszustw gospodarczych usłyszała 44-letnia właścicielka firmy z Katowic, która wykorzystywała dane z przesłanych jej życiorysów zawodowych m.in. do zwierania umów pożyczkowych.

Postępowanie w tej sprawie zakończyli policjanci z Mikołowa, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Do sądu trafił akt oskarżenia – podała śląska policja.

Kobieta, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i pod pretekstem chęci zatrudnienia w swojej firmie nowych pracowników, wchodziła w posiadanie ich danych osobowych, zawartych w treści składanych przez nich CV – podała policja.

Okazało się, że osób zgłaszających swoje kandydatury, właścicielka firmy nie zatrudniała, jednakże na podstawie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych zawarła aż kilkanaście umów, m.in. ze spółkami zajmującymi się udzielaniem pożyczek przez internet, bankami oraz podmiotami świadczącymi usługi telekomunikacyjne.

Zebrany przez policję materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie kobiecie aż 26 zarzutów oszustwa, w tym usiłowania oszustwa w obrocie gospodarczym. Niewykluczone, że pokrzywdzonych w sprawie jest więcej.

44-latka przyznała się do zarzucanych jej przestępstw i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Źródło: PAP