Tajemnicze samoloty przeleciały nad Warszawą. Wkrótce ich popisy można będzie podziwiać w Gdyni [VIDEO]

Zespół akrobacyjny
Zespół akrobacyjny "Saudi Arrow" na lotnisku w Gdyni fot. aerobaltic.pl

Samoloty należące do zespołu akrobacyjnego „Saudi Hawks” przeleciały dziś nad Warszawą. To zapowiedź imprezy lotniczej LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019.

Dziś tuż po godzinie 14.00 formacja samolotów przeleciała nad Warszawą ze smugaczami „malując” na niebie biało czerwoną flagę.

Nie były to jednak polskie maszyny, a samoloty BAE Hawk należące do zespołu akrobacyjnego „Saudi Hawks” z Arabii Saudyjskiej, które zareklamowały w ten sposób imprezę lotniczą LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019 .

Pokazy można będzie podziwiać z gdyńskiej Plaży Miejskiej oraz na lotnisku Gdynia-Kosakowo w dniach 16-18 sierpnia 2019 roku.

Prócz dynamicznych pokazów powietrznych można będzie podziwiać także 85 samolotów, które zostaną zaprezentowane na ziemi. Zaplanowanych jest także wiele innych atrakcji.

To pierwsza wizyta „Saudi Hawks” w Polsce. 10 sierpnia przybyli do Gdyni. Zespół wykonuje akrobacje na brytyjskich samolotach szkolno-treningowych BAE Hawk Mk.65 i 65A w charakterystycznym zielonym malowaniu.

Pokazy saudyjskiego zespołu często są porównywane z brytyjskim Red Arrows. Ale nie tylko dlatego, że emerytowani brytyjscy piloci pomagają w przygotowaniach swoim kolegom z Arabii. Oba zespoły wykorzystują samoloty Hawk.