Policjant przypiął sobie Mieczyk Chrobrego. Lewacy rozpoczęli nagonkę. „Wzywamy przedstawicieli Komendy Stołecznej Policji do nieulegania presji lewicowych aktywistów”

„Lewica chce karać za to, że policjant nosił nasz polski narodowy symbol – Miecz Chrobrego. Nie poddajmy się naciskom ojkofobów” – zaapelował na Twitterze Tomasz Kalinowski.

Chodzi o sprawę policjanta, który spisywał uczestników tzw. Świątecznego Pikniku Antyfaszystowskiego w Święto Wojska Polskiego. Funkcjonariusz miał wpięty w kamizelkę Mieczyk Chrobrego. Komenda zapowiedziała „czynności wyjaśniające”.

W obronie policjanta powstała już petycja.

„Choć Mieczyk Chrobrego, o którym mowa, nie jest jednym z przedmiotów umundurowania, należy przypomnieć, że symbol ten w żaden sposób nie koliduje z wartościami, które przyświecać winny Policji i na straży których zobowiązani są stać jej przedstawiciele. Wizerunek Szczerbca, nawiązującego do początków polskiej państwowości, oplecionego wstęgą w polskich barwach narodowych, jest symbolem niezwykle ważnym dla Narodu polskiego, któremu każdy policjant ślubuje wierną służbę zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o Policji (Ustawa o Policji z dn. 6 kwietnia 1990 roku, Dz. U. z 2019 r. poz. 161, 125, 1091)*. Użycie tego symbolu przez funkcjonariusza polskiej Policji jest wyrazem patriotycznych, narodowych wartości wyznawanych przez człowieka, który zobowiązał się „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Co więcej, uznajemy ten gest za wyraz szacunku do służby i nawiązanie do historii Narodowych Sił Zbrojnych, które w okresie okupacji używały tego właśnie symbolu” – czytamy.

„Mieczyk Chrobrego nie jest symbolem żadnej organizacji politycznej, a jedynie przywiązania do idei narodowej. Stąd też nie może być traktowany jako emblemat stanowiący o przynależności do organizacji partyjnej. Wbrew propagandzie środowisk lewicowych patriotyzm, przywiązanie do idei narodowej i polskość są wspólne dla wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, a co za tym idzie, winny być również reprezentowane przez przedstawicieli służb mundurowych naszego kraju” – dodano.

„Pełniący obowiązki służbowe nie może wyzbyć się tożsamości narodowej – tym bardziej godne pochwały jest, że łączy służbę i kultywowanie tradycji, przez co te wartości jeszcze bardziej zyskują na sile i prawdziwości.

Wzywamy zatem przedstawicieli Komendy Stołecznej Policji do nieulegania presji lewicowych aktywistów. Broniąc porządku prawnego, Polska Policja nie może dopuścić, aby stawiano znak równości między umiłowaniem Ojczyzny a wypaczeniami ideologii totalitarnych” – podkreślono w petycji, którą można podpisać tutaj.

Źródło: Twitter

4 KOMENTARZE

  1. Z całym szacunkiem, ale mundur, to mundur i nie może na nim znaleźć się nic pozaregulaminowego. Jeżeli jednak komendant wyciągnie konsekwencje przekraczające karę za nieregulaminowe umundurowanie, to protest słuszny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here