Gowin zapowiada rekonstrukcję rządu po wyborach. Premierem może zostać Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński podczas pikniku PiS / Fot. PAP
Jarosław Kaczyński podczas pikniku PiS / Fot. PAP
Reklama / Advertisement

Jarosław Gowin na antenie „Radia Wrocław” zdradził, że w szeregach Prawa i Sprawiedliwości rozważana jest kandydatura Jarosława Kaczyńskiego na Prezesa Rady Ministrów.

Gowin nie ma wątpliwości, że po nadchodzących wyborach parlamentarnych dojdzie do rekonstrukcji rządu. Stanowisko mógłby stracić premier Mateusz Morawiecki.

Nowa kadencja oznacza nowe wyzwania i jestem przekonany, że do mniej czy dalej posuniętej rekonstrukcji dojdzie – powiedział w rozmowie z „Radiem Wrocław” Gowin.

Nie wiadomo, kto będzie premierem. Mamy znakomitego lidera w rządzie, Mateusza Morawickiego, ale jest też potencjalnie druga kandydatura, czyli lidera całego obozu, prezesa Jarosława Kaczyńskiego – zauważył. Dodał, że trzeciego kandydata na horyzoncie nie ma.

Pogłoski, że to Kaczyński miałby stanąć w nowym rozdaniu na czele rządu pojawiały się już w lipcu. Takie rozwiązanie forsuje sam naczelnik państwa, który najwyraźniej nie chce wszystkimi kierować jedynie z tylnego fotela i samemu pragnie zasiąść na tronie.

Problem polega jednak na tym, że ledwie 13 proc. badanych widzi na stanowisku premiera Kaczyńskiego i jest to wynik blisko dwukrotnie gorszy niż obecnego szefa rządu, Morawieckiego. PiS często podejmuje decyzje „pod publiczkę”, niewykluczone zatem, że tak niskie notowania prezesa sprawią, że pomysł nie zostanie wprowadzony w życie.

Źródło: radiowroclaw.pl/nczas.com

Reklama / Advertisement