Tolerancyjny i postępowy zachód w pełnej krasie. Pomnik homoseksualistów w Berlinie zdemolowany

Pomnik pamięci homoseksualistów w Berlinie / Fot. Flickr
Pomnik pamięci homoseksualistów w Berlinie / Fot. Flickr

Nieznani sprawcy zdewastowali pomnik pamięci homoseksualistów prześladowanych przez nazizm, znajdujący się w parku Tiergarten w centrum Berlina – poinformowała w poniedziałek policja. Jak dodano, na razie nie ma podejrzanych o ten akt wandalizmu.

Wszelkiej maści lewicowcy lubują się w stwierdzeniach, jakoby w Polsce panował zaścianek i potężna homofobia, a na zachodzie to hoho! Postęp i tolerancja w pełnej krasie. Co jakiś czas w narracji przeszkadza jednak prawda.

Najnowszy przykład to Niemcy i ich stolica Berlin. Pomnik, który został zdewastowany, stał w parku Tiergarten od 2008 roku. Ma kształt betonowego prostopadłościanu z wgłębieniem, w którym za przeszkleniem umieszczono ekran. Po zajrzeniu do środka na ekranie widzi się zapętlone nagranie przedstawiające całujące się pary kobiet i mężczyzn.

Berlińska policja podała, że według parkowych strażników w nocy z niedzieli na poniedziałek nieznany sprawca (lub sprawcy) zamalował sprayem okienko, przez które zagląda się do środka.

Policja na razie nie wskazała podejrzanych osób, nie ujawniła też, czy dysponuje nagraniem zajścia z kamer monitoringu.

Na umieszczonej w pobliżu pomnika tablicy w języku niemieckim i angielskim przypomniano, że w nazistowskich Niemczech wszelkie kontakty homoseksualne mężczyzn były zakazane i pocałunek dwóch mężczyzn wystarczał do wytoczenia oskarżenia. Podkreślono, że homoseksualne ofiary narodowego socjalizmu nie doczekały się uznania swoich krzywd przez wiele lat po wojnie oraz że zarówno w RFN, jak i NRD homoseksualizm był ścigany przez wiele lat.

To już trzecia dewastacja tego konkretnego pomnika. Do poprzednich doszło w styczniu 2019 roku, gdy monument oblano farbą oraz kilka miesięcy po jego odsłonięciu w 2008 roku, kiedy to zdewastowano płot i wybito szyby. Pamiętajmy o tym, gdy poprawność polityczna nakaże po raz kolejny obrażać Polaków za ich rzekomą homofobię, jednocześnie wychwalając zachód za postępowość.

26 KOMENTARZE

 1. Niemcy – 800 zabójstw rocznie

  Rosja – 13 000 zabójstw rocznie

  Niemcy – 100 tys. aborcji rocznie

  Rosja – milion aborcji rocznie

  dziękuję, zaorane

  • kiedyś „ala” nieopatrznie podała swojego maila jednemu z komentatorów, a ten obczaił „ją” na Naszej Klasie. Jego oczom ukazał się lekko psychopatyczny, łysiejący, podtatusiały 50-parolatek.
   gruby dziad przyznał się, że robił to na wolnosc/nczas po to, żeby „gdy pisali do niego jak do kobiety, to wyobrażał sobie, że go posuwają”

   • To był kierownik episkopatu. Pisał, że cały tydzień potem sobie walił konia pod zdjęcia, które oglądał. Nie wiem tylko, czy chodziło mu o zdjęcie owego rzekomego grubego 50-latka czy zdjecia małych dziewczynek, jakie widział na naszej klasie. Tekst o wyobrażaniu sobie posuwania to natomiast już czysto jego wymysł – on tak często robi, nieraz zresztą pod Alę też się podszywa.

  • Ty „ala” chcesz być najlepszy w aborcji… Chcesz abortować wszystkich Polaków z tego życia. Przypomnij sobie „ala” jak to było ze zdrajcami od pradziejów. Judasz też zdradził, dostał zapłatę i stryczek. Z innymi zdrajcami było podobnie, łudzisz się, że z tobą będzie inaczej? Tu masz „ala” bardzo dobry filmik, ile ta twoja „rusofobia” jest warta, tak jak i tania manipulacja (wiadomy kanał) „Musisz To Wiedzieć(545) Polscy politycy już nie muszą prowokować wojny z Rosją, bo wyręczą ich…”
   WAŻNY! film dla każdego normalnego Polaka! Radzę obejrzeć do czego te agenciny dążą! Do NASZEJ! ZAGŁADY DĄŻĄ!

  • Niemcy: milion zboczencow w jednej tylko ‚paradzie milosci’ w Kolonii.

   Rosja: Parady zboczencow rozpedzane armatkami wodnymi a prowodyrzy aresztowani

   • Rosja – milion aborcji rocznie
    Niemcy – 100 tys. aborcji rocznie

    Rozumiem że dla was prawiczków parady gejów są gorsze niż aborcja?

 2. Czy osoby heteroseksualne też mają swój pomnik? Jakby nie spojrzeć to osób heteroseksualnych zginęło więcej. Czy dzieci – nie winne niczemu a najbardziej ucierpiały w tamtych okrutnych czasach, też mają swój pomnik? etc.

 3. Nie rozumiem idei tego artykułu. Redakcja tłumaczy się przed dewiantami I ich obrońcami ? Zamalowsnie tego okienka to zdrowa reakcja na totalitarną propagandę lgbt.

 4. Dawniej pedały się ukrywali a to jest zboczenie bo d— pa jest do sran-a a nie do kochania a teraz chcą być górą to nie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here