Weksel Kamila Durczoka na 2 mln franków jest sfałszowany – twierdzi była żona dziennikarza. Grozi za to nawet 25 lat

Kamil Durczok. Foto: PAP
Kamil Durczok. Foto: PAP

Kamil Durczok w sierpniu 2009 r. złożył w banku weksel własny z bezwarunkowym przyrzeczeniem zapłacenia kwoty ponad 2 mln franków szwajcarskich. Widniały na nim podpisy Durczoka i jego żony Marianny.

Papier wartościowy sporządzony w formie określonej przez prawo wekslowe był poręczeniem kredytu na zakup nieruchomości.

Złożony weksel jest zabezpieczeniem dodatkowym na kwotę ponad 2 mln franków szwajcarskich i widnieją na nim podpisy Kamila Durczoka i jego żony Marianny. W 2019 r. bank zwrócił się do byłej już żony z wezwaniem do wykupu weksla z powodu nieuiszczenia należności przez kredytobiorcę.

Była żona Durczoka po 10 latach od złożenia weksla zaprzeczyła, że złożyła na nim swój podpis. Oświadczyła, że został on podrobiony, a ona sama nie była przy sporządzeniu weksla i dokumentu nigdy nie widziała.

Adwokaci kobiety w lipcu 2019 r. złożyli do Prokuratury Regionalnej w Katowicach zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa podrobienia podpisu na wekslu.

Według kodeksu karnego, przestępstwo tego typu „podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności”.

Prokuratura prowadzi śledztwo. W sprawie została już przesłuchana była żona Durczoka. Dziennikarz nie składał jeszcze wyjaśnień.

Źródło: tvp.info

5 KOMENTARZE

  1. O wooowww !!!!!!.

    No to, jak już żona p.Durczoka (była) chce mu się dobrać do dupy, no to dopiero teraz ma przerąbane !!!.
    A mógł przecież siedzieć spokojnie i nie wozić po Polsce jakichś nieznanych małolat !!!
    Nie powiem, że współczuję, bo każdy sobie sam zbiera …., ale trochę mi szkoda p. Durczoka 🙁

  2. Ciekawe, jak pracowałem w banku, to umowa wekslowa była podpisywana w mojej obecności i nie było możliwości „przyniesienia” weksla !

  3. „Ciekawa” jest wysokość potencjalnej kary, dość wysoka, a nawet bardzo wysoka jak na dzisiejsze czasy, jak na przestępstwo bez użycia przemocy. Być może dlatego, że potencjalnym „oszukanym” może być bank….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here