Najnowszy sondaż! Konfederacja wyraźnie nad progiem, PiS zalicza spadek, a „antysystemowy” Kukiz ratuje partyjniaków z PSL [FOTO]

Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki i Grzegorz Braun/fot. YouTube/ Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy
Janusz Korwin-Mikke, Robert Winnicki i Grzegorz Braun/fot. YouTube/ Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 pokazuje kilka ciekawych prawidłowości: Konfederacja jest już wyraźnie ponad progiem, PiS pikuje w dół, a Paweł Kukiz heroicznie ratuje PSL.

Konfederacja jest już wyraźnie nad progiem i w sondażu przeprowadzonym przez Kantar dla „Faktów” TVN-u osiąga już 6 proc. Trzeba przy tym pamiętać, że wyniki środowisk związanych z Korwinem zazwyczaj osiągają w wyborach wyższy wynik niż ten sugerowany wyborcom w sondażach, a „Faktów” nie można oskarżyć o specjalną miłość do środowisk prawicowych.

Prawo i Sprawiedliwość wyraźnie pikuje w dół. Skandal z lotami byłego marszałka Kuchcińskiego, a później afera z obsługującą rząd farmą internetowych trolli poważnie zaszkodziła partii rządzące. PiS osiąga 39 proc. i notuje 5 procentowy spadek.

Lewica na razie jeszcze bez zmian – widocznie wyborcom Biedronia, Zandberga i Czarzastego nie przeszkadza, że politycy knują za ich plecami i tuż po wyborach chcą zupełnie pogrzebać partię Roberta Biedronia wcielając ją do SLD. Sojusz skrajnych lewicowców osiąga 11 proc.

PSL i Kukiz’15 zanotowali 2 procentowy wzrost. Jak widać Paweł Kukiz ratuje ZSL/PSL. Osiągają 6 proc.

Bezpartyjni Samorządowcy nie mają najmniejszych szans na wejście do sejmu ale mogą skutecznie odebrać głosy potrzebne Konfederacji. W tym momencie osiągają zaledwie 1 proc.

Sondaż przeprowadzony przez Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 Źródło: Facebook
Sondaż przeprowadzony przez Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24
Źródło: Facebook

Źródło: Sondaż Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24

75 KOMENTARZE

  • Na TVP nie ma co liczyć, może Polsat i TVN trochę pokażą Korwina – jeśli nie chcą żeby PiS dalej rządził, rabował i podnosił podatki.

   • Wzrostu gospodarczego w normalnym ustroju. Korwin wygra, a PiS przegra, nie wierzę w to, żeby znowu wygrał, nie straciłem jeszcze całkowicie wiary w inteligencję ludzi. Ludzie wbrew pozorom nie są aż takimi idiotami.

   • W Polsce mamy akurat jeden z najwyższych wzrostów gospodarczych na świecie.

    A 20-procentowego wzrostu to swoją drogą nawet tak dobry bajarz jak Korwin by nie wymyślił.

   • Jaki wzrost gospodarczy? W Polsce nie ma żadnego wzrostu gospodarczego, Jest tylko PKB sztucznie nadmuchane przez niepotrzebne inwestycje państwowe i inne duperele, zarobki urzędników – i to jest ten cały wzrost. Nawet jeśli jest jakiś niewielki wzrost, to jest on pomimo działań PiS-u, a nie dzięki nim. Wzrost to jest wtedy jeśli gwałtowanie wzrasta ilość inwestycji prywatnych, a w Polsce kapitał jest przeżerany.

   • Tomek kłamie jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy Polska zajmuje 57 miejsce w tej chwili, za dużo TVPis i ciężko odróżnić rzeczywistość od bajki 😉

  • Nie, no, standardowe sposoby wykorzystajcie. Może Berkowicz gdzieś z mycką pobiega? Albo Korwin jakiegoś zwolennika Hitlera weźmie w obronę lub coś o klepaniu córki w pupę powie? W ostateczności, wysłać Brauna w podróż turystyczną do Moskwy z jakimś agentem KGB i niech sobie sweet focie strzelą:)

   • ▌▌Zdecydowanie. Już lepiej za starania o nasz majątek ofiarować D. Trumpowi w zamian Grenlandię.

 1. Kukiz to świnia, a PiS wygrywa tylko dzięki państwowej TVP i rabowaniu pieniędzy, gdyby nie TVP to ci dyletanci z PiS-u przepadliby.

 2. Damy radę, kłamstwo i manipulacja nie może tak długo zwyciężać. 5-6 % obecnych zwolenników Konfederacji to już duży potencjał.

   • Nie, ale pamiętam, jak ty zesrałeś się w maju. Dwa razy. Pierwszy raz, jak nie było 20 procent, a 5. A drugi raz, jak zafajdaleś całe łóżko następnego dnia nad ranem, jak się okazało, że jednak było 4 coś tam. To drugie też twoja mama dokładnie pamięta:)

 3. Nie no kurde, po upadku Kukiza i Gwiazdowskiego to naprawdę jest szansa na wejście do parlamentu. Plus K jest teraz bezspornie jedyną partią wolnorynkową, co również ma znaczenie.

 4. Pikować to lecieć w dół, więc… „pikuje w dół” to masło maślane. Co do Kantara dla TVN-u… niestety zawsze lekko pompuje kolejne partie Korwina (1-2 p.p. więcej niż w rzeczywistości), więc… nie ma się czym podniecać. Gdyby ten sondaż pokazał 7-8% dla Konfederacji to wtedy faktycznie można by powiedzieć „Jest dobrze”. A tak to… na razie nie można być optymistą. Ciężko jest dotrzeć do ludzi nie mając dostępu do głównych mediów… zresztą wg mnie brakuje haseł, tej „zielonej gruszki dla każdego Polaka” 🙂 Takie „niskie podatki” to je fajne, ale to jest coś mało konkretnego, subiektywnego tak naprawdę. Na hasło już lepsze byłoby coś typu 0%-owy PIT dla wszystkich (tak jak to 3×15 PełOwców). Nie dla uroszczeń żydowskich – to też jest fajne, ale myślę, że warto by przy każdej okazji doprecyzowywać, w jaki sposób Konfederacja chce zapobiec realizacji tego rabunku (myślę, że coś typu długoletnie więzienie dla polityków, którzy ośmielą się z negocjować z przedsiębiorstwem holokaust przemawia do wyobraźni). Nie dla LGBT – to również jest w porządku, ale bardzo mało konkretne (i takie, które może być opacznie zrozumiane jako np. walka z homoseksualistami czy aktami homoseksualnymi). Już lepsze byłoby coś typu „Nie dla homopropagandy w szkołach”. Myślę, że brakuje takich, troszkę konkretniejszych haseł, które mogłyby zalać internet i które to byłyby jednoznacznie kojarzone z Konfederacją… PiS też teoretycznie sprzeciwia się LGBT czy uroszczeniom, ale jedynie werbalnie (odpowiednie akty prawne nie są przecież uchwalane). Często śmiano się z Kukiza, że ten nie ma programu, ale JOW-y, obligatoryjne dla władz wyniki referendów czy sędziowie pokoju to jednak są jakieś konkrety. Konfederacji moim zdaniem ich brakuje, bo ja nie widzę żadnych konfederackich „JOW-ów” (chodzi mi o coś, co kojarzyłoby się wyłącznie z Konfederacją). Tyle.

  • Z tym pikowaniem, to bym trochę polemizował. Samo w sobie, jest manewrem gwałtownego opadania samolotu. Niemniej, przy sondażach, trochę polangielsko może być kojarzone z określeniem „to peak” mającym konotacje odwrotne. Nie czepiałbym się tego „w dół”, choć, istotnie, kontekst rozwiewa dwuznaczność.
   Z resztą się zgadzam, z zastrzeżeniem, że problemem dziś nie są sondaże na 2 p.p za niskim poziomie tudzież brak wyraźnych haseł, ale konieczność zebrania podpisów w 2 tygodnie. Tu wspomagajmy!

   • tak,tak pikujemy do góry,no i niemniej poperdolić o konotacjach polangielsko nie czepiałbym się,choc istotnie dwuznaczne.No gościu,ty poprzestań na CZYTANIU słownika,–nie pisz

   • Ano! Nic dodać, nic ująć. Wpierw trzeba określić grupę docelową. Rozżaleni kukizowcy mogą nie wystarczyć, trzeba rozżalonym peowcom coś zaproponować.
    Jedni i drudzy powinni wsparcie rozwoju gospodarczego poprzez usuwanie przeszkód biurokratycznych zaakceptować.
    I bez nadmiernych wygłupów. 447 można zwalczać będąc języczkiem u wagi po wyborach.

  • to już wszystko wiadome jest? .potomek rewolucyjnych tutaj jest,pisze pod,przynajmniej ,,trzema pseudo”-a to ; tomuś,smok wawelski,ehm,—-dawaj dalej,wykaż sie inwencją,zrób umyk w lewo,prawo,ktoś uwierzy ! .a szmulki,również i w łodzi są??

   • O, a kolega tu jakiś nowy, bo nie widziałem pseudonimu. A taki znawca forum, że mi przypisuje kilka pseudonimów nawet. Nie, panowie, nie mam takich kompleksów jak wy by pisać pod paroma nickami.

 5. jesli ktos wierzy w te falszowane sondarze to mu współczuję.
  to bujda, bede glosowal na konfederacje ale nie błaźnijcie sie. nikt nie wierzy w te bzdury

  • Jakby nikt nie wierzył, to by ich nie robili. Ważne, że jest >5% i to może zapracować. Coś, jak samospełniająca się przepowiednia.

   • Tomuś! Naśmiewanie się ze mnie przez jakiegoś szmaciarza, naprawdę ani mnie nie grzeje, ani mnie nie ziębi.
    Marzysz, żeby Polską rządziły bandy rabusiów, bez hamulców (na które daje szanse Konfederacja), to Twoja sprawa. Ze mną masz tyle samo wspólnego, jak goście sprzedający cegłę.

 6. Niewolnicy głosują na tych co ich uszczesliwią, a że za zabrane tym pierwszym pieniądze to nie ma znaczenia. Czas zrzec sie obywatelstwa tej kolonii i zamykać w świat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here