Pierwszy Marsz Miłości w Rabce odwołany. LGBT sprofanowało herb miasta, sprawą zajmują się organy ścigania

Flaga LGBT/foto: pixabay
Flaga LGBT/foto: pixabay

Środowiska LGBT planowały zorganizować w niedzielę 25 sierpnia w Rabce Marsz Miłości. Wydarzenie promowali retuszowanym herbem miasta. Sprawa trafiła na policję.

Retusz polegał na ufarbowaniu włosów widniejącego w herbie dziecka w kolory tęczy. Władze miasta uznały to za profanację.

Sprawa została zgłoszona do organów ścigania, gdyż herb jest chroniony prawem. – Otrzymaliśmy pismo w tej sprawie i prowadzimy czynności wyjaśniające – potwierdza w rozmowie z „Tygodnikiem Podhalańskim” Jacek Bobak z nowotarskiej policji.

Na niedzielę 25 sierpnia środowiska LGBT planowały również pierwszy w mieście Marsz Miłości.

Stanowczo sprzeciwiał się temu Kamil Wojtyczka, kandydat do Sejmu ugrupowania Konfederacja Wolność i Niepodległość. – Nie pozwólmy aby w naszej okolicy miały miejsce wydarzenia promujące dewiacje – jasno zadeklarował i zapowiedział w tym czasie kontrmanifestację, którą zgłosił w urzędzie miasta.

Sprzeciw wyraziła również parafia św. Marii Magdaleny w Rabce. Księża zaapelowali o wspólną modlitwę w tym czasie. – W niedzielę, po Mszy Świętej o 12,30 będziemy się modlić w naszym kościele w intencjach ekspiacyjnych, za zniewagi wyrządzone Panu Jezusowi i Matce Najświętszej w naszej ojczyźnie oraz o nawrócenie niszczonych przez błędne ideologie ludzi, o nawrócenie gorszących dzieci i młodzież oraz o gorliwe życie z Ewangelią w naszym środowisku – można przeczytać w komunikacie parafii.

Ostatecznie organizatorka Marszu Miłości Magdalena Jasieniak poinformowała o odwołaniu wydarzenia, na którym spodziewała się około 20 osób. Sprofanowane zdjęcia z herbem miasta zostały usunięte z sieci, ale sprawą zajmują się organy ścigania.

16 KOMENTARZE

  1. Jaki znowu marsz miłości? Przecież u nich ani miłości ani równości nie ma. Czy profanacja to jest miłość? Czy pożądanie cudzych dzieci do swoich niecnych celów to jest miłość? Czy ubliżanie, szydzenie, terroryzowanie etc. to jest miłość? A może tą miłością jest terroryzowanie wszystkich normalnych? itd. itp. Choćbym nie wiem jak wzrok wytężała to nigdzie nie widać tej ani miłości ani równości. Jest za to bardzo dużo buty, chamstwa, niczym nieuzasadnionej wyższości i pogardy wobec wszystkich normalnych ludzi, odwiecznej tradycji narodu/państwa, religii, kultury itd. itd. Taki nagły przeskok w nowe ubranko? Znowu manipulowanie, bo niektórzy dopatrzyli się kłamstwa w słowie „równość”? W słowie „miłość” w wydaniu tęczowych to też kłamstwo ze strony zaburzonych.

  2. To wszystko co zdrajcy i nasi wrogowie wyprawiają od 30 lat (jak nie lepiej) to przecież Orwell w najczystszej postaci. Kto na to pozwala, żeby obca zaraza a miejscowe pasożyty tak nas robiły w wała na każdym kroku, jeśli nie my sami? Nie jesteśmy bez winy! Jak nie broniliśmy swojej każdej własności tak i nadal nie bronimy. A jak mówi przysłowie jak kota nie ma to i myszy harcują… Śpijmy dalej a okaże się, że w NASZYM! kraju jesteśmy zbędnymi gośćmi!

  3. Popieram LGBT, bo lubię jak mnie kaczor dyma, lubię być na jego łasce.

    Spójrzcie tylko na tę twarz, czyż nie jest piękna?

    tinyurl.com/y4sgwhv5

  4. Czy w tym kraju wojsko jest tylko przeciwko górnikom? Ta armia jest z moich podatków, tak więc powinna strzelać do parchatego bydła lewackiego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here