Wracają upały! Już w ten weekend poczujemy powiew afrykańskiego powietrza [PROGNOZA POGODY]

Termometr, upał, pogoda. Foto: Pixabay.com
Termometr, upał, pogoda. Foto: Pixabay.com
Reklama / Advertisement

Nad Polskę nadciągnie zwrotnikowe powietrze i upały mogą sięgnąć nawet 35 stopni. Poprawa pogody nastąpi już w ten weekend.

Gorące dni najszybciej odczują mieszkańcy Śląska, Opolszczyzny i woj. lubuskiego. Ale doczekają się do też mieszkańcy centralnej Polski i Pomorza.

Meteorolodzy przewidują, że upały, które zawitają do Polski już w najbliższy weekend, utrzymają się do 5 września, ale niewykluczone, że będziemy cieszyć się letnią pogodą dłużej. Natomiast upalne powietrze oznacza także zwiększone ryzyko wystąpienia burz.

Sobota 24.08.2019

W dzień zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na południu okresami duże. Rano lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Na południu województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego miejscami przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz prognozowana suma opadów: do 15 mm.

Temperatura maksymalna: od 22°C nad morzem do 26°C na Pomorzu Zachodnim i Kujawach, w obszarach podgórskich: od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany oraz porywisty w czasie burz.

W nocy zachmurzenie małe, na południu umiarkowane, okresami duże. Na południu Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia miejscami zanikające przelotne opady deszczu, początkowo możliwe również burze. Lokalnie, głównie w kotlinach górskich, mgły, ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna: od 7°C – na północnym wschodzie, 12°C, 15°C – na przeważającym obszarze, do 16°C – na południowym zachodzie i 17°C – nad morzem. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Niedziela 25.08.2019

W dzień przewidywane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i południowym zachodzie – okresami duże z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm.

Temperatura maksymalna: od 22°C nad morzem i w obszarach podgórskich, do nawet 30°C miejscami na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i południowym zachodzie – okresami duże i tam początkowo zanikające przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura minimalna: od 10°C – na północnym wschodzie, 13°C, 16°C – na przeważającym obszarze, do 17°C – na południowym zachodzie i miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Początkowo podczas burz wiatr porywisty.

Jeszcze cieplej w całym kraju zrobi się po niedzieli. W poniedziałek na południu Polski będzie nawet 32 st. C., we wtorek już w przeważającej części kraju będzie 30 stopni, a w środę nawet 33 st. C.

Ważne!

Meteorolodzy nie prognozują zagrożeń pogodowych mających istotny wpływ na życie codzienne.

Źródło: pogodynka.pl

Reklama / Advertisement