Zamach w Izraelu. Zginęła nastoletnia Żydówka, są także ranni. Trwa obława na sprawców

Izraelscy żołnierze zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay
Izraelscy żołnierze zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay

Żydowska rodzina padła ofiarą zamachu bombowego do jakiego doszło na Zachodnim Brzegu. W wyniku eksplozji śmierć poniosła 17. letnia dziewczyna. Izraelska armia poszukuje sprawców ataku.

Do ataku doszło w rejonie popularnego miejsca wędrówek niedaleko osiedla Dolev na Zachodnim Brzegu. Rina Shnerb zmarła w wyniku obrażeń mimo pomocy udzielonej przez cywilów i przybyłych wojskowych sanitariuszy.

Jej ojciec Eitan, który jest rabinem w Lod, oraz jej 19. letni brat Dvir wyszli z ataku z ciężkimi obrażeniami i zostali zostali zabrani do szpitala przez wojskowy śmigłowiec.

Zamach przeprowadzono z wykorzystaniem improwizowanego ładunku wybuchowego. Nie jest jasne czy został on rzucony w kierunku żydowskiej rodziny , czy też był zakopany i został zdetonowany gdy się do niego zbliżała.

Miejsce zamachu przeczesuje izraelska armia. Na razie nie schwytano ani nie wytypowano sprawców, którzy mieli się oddalić z miejsca zdarzenia samochodem.

Bejamin Netanjahu, premier Izraela, złożył rodzinie kondolencje i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Zapowiedział także iż sprawcy zamachu zostaną schwytani.

Do zamachu doszło w okresie wzrostu napięcia między Hamasem i Izraelem w Strefie Gazy. kilku członków Hamasu zginęło niedawno podczas próby przedostania się na teren Izraela. W ostatnich dniach na Izrael wystrzelono kilka rakiet, które albo zostały zestrzelone przez system Żelazna Kopuła albo spadły na tereny niezamieszkałe. Izraelski F-16 zbombardował w odwecie wykorzystywaną przez Hamas przystań na brzegu Morza Śródziemnego.

We wrześniu w Izraelu odbędą przedterminowe wybory parlamentarne i wielu izraelskich polityków utwardza swoje stanowisko licząc na przychylność Żydów. Może to doprowadzić do bardziej zdecydowanych działań ze strony Izraela i eskalacji sytuacji w Strefie Gazy.

Źródło: „Times of Izrael”/nczas

8 KOMENTARZE

    • Tamci tubylcy przynajmniej bronią się przed wrogiem i okupantem, a my jak bronimy się przed naszymi wrogami i jakby dobrze poszukać to okupant też się znajdzie…

  1. Palestyńczycy brońcie się przed okupantem Izraelem – Wasza sytuacja obecnej Palestyny wygląda tak samo jak Polska w latach 1939 -1945

  2. Niech szukają w siedzibie Mosadu bo pewnie fałszywa flaga oraz poświęcanie jednostek jak ta 17 latka
    przy zamachach na WTC, strzelaninie w Las Vegas …
    poświęcili więcej

  3. Zgodnie z regulacjami ONZ, nielegalne osadnictwo mające za zadanie zmienić skład etniczny okupowanych terenów jest zbrodnią wojenną, a nielegalni osadnicy jak ta Żydówka legalnym celem militarnym dla partyzantów!

  4. Niestety wieść ta nie wywołała we mnie oburzenia, ani żalu… To smutne do czego żydzi prowadzicie okradając narody…. Czy nadal dziwi was obojętność wobec mordowania żydów przez Niemców, którą to reprezentowali Polacy??? Ja już się nie dziwię… Niestety… Żydzi polscy , uważajcie na to co robią wasi amerykańscy bracia, oni chcą zrobić z was kolejne ofiary i może im się udać…niestety…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here