Zamach w Izraelu. Zginęła nastoletnia Żydówka, są także ranni. Trwa obława na sprawców

Izraelscy żołnierze zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay
Izraelscy żołnierze zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay
Reklama / Advertisement

Żydowska rodzina padła ofiarą zamachu bombowego do jakiego doszło na Zachodnim Brzegu. W wyniku eksplozji śmierć poniosła 17. letnia dziewczyna. Izraelska armia poszukuje sprawców ataku.

Do ataku doszło w rejonie popularnego miejsca wędrówek niedaleko osiedla Dolev na Zachodnim Brzegu. Rina Shnerb zmarła w wyniku obrażeń mimo pomocy udzielonej przez cywilów i przybyłych wojskowych sanitariuszy.

Jej ojciec Eitan, który jest rabinem w Lod, oraz jej 19. letni brat Dvir wyszli z ataku z ciężkimi obrażeniami i zostali zostali zabrani do szpitala przez wojskowy śmigłowiec.

Zamach przeprowadzono z wykorzystaniem improwizowanego ładunku wybuchowego. Nie jest jasne czy został on rzucony w kierunku żydowskiej rodziny , czy też był zakopany i został zdetonowany gdy się do niego zbliżała.

Miejsce zamachu przeczesuje izraelska armia. Na razie nie schwytano ani nie wytypowano sprawców, którzy mieli się oddalić z miejsca zdarzenia samochodem.

Bejamin Netanjahu, premier Izraela, złożył rodzinie kondolencje i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Zapowiedział także iż sprawcy zamachu zostaną schwytani.

Do zamachu doszło w okresie wzrostu napięcia między Hamasem i Izraelem w Strefie Gazy. kilku członków Hamasu zginęło niedawno podczas próby przedostania się na teren Izraela. W ostatnich dniach na Izrael wystrzelono kilka rakiet, które albo zostały zestrzelone przez system Żelazna Kopuła albo spadły na tereny niezamieszkałe. Izraelski F-16 zbombardował w odwecie wykorzystywaną przez Hamas przystań na brzegu Morza Śródziemnego.

We wrześniu w Izraelu odbędą przedterminowe wybory parlamentarne i wielu izraelskich polityków utwardza swoje stanowisko licząc na przychylność Żydów. Może to doprowadzić do bardziej zdecydowanych działań ze strony Izraela i eskalacji sytuacji w Strefie Gazy.

Źródło: „Times of Izrael”/nczas

Reklama / Advertisement