Kompletna amatorka w Warszawie. Oddanie metra opóźnione. Powód absurdalny

Metro / fot. PAP
Metro / fot. PAP
Reklama / Advertisement

Oddanie do użytku trzech kolejnych stacji drugiej linii metra w stolicy Polski idzie jak po grudzie. Warszawa Trzaskowskiego ma problem, bo opóźnienia są dość spore.

W 2015 roku w Warszawie otworzono drugą linię metra, która liczy 7 stacji. Rok później przystąpiono do jej rozbudowy, by zarówno na wschodzie, jak i zachodzie dołożyć kolejne trzy stacje.

Na przejazd nowymi odcinkami metra mieszkańcy stolicy będą musieli jeszcze poczekać. Mimo, że budowa odcinka na dzielnicę Targówek została ukończona w maju, to jeszcze nie ruszyła procedura odbiorów i uzyskiwania wszelkich pozwoleń. Wnioski zostały złożone w czerwcu, ale sprawa się przeciąga.

Wszystko dlatego, że stwierdzono istotne braki w dokumentacji. Brakowało protokołów badań i sprawdzeń, oświadczeń kierowników budowy oraz rysunków w projekcie budowlanym zawierających zmiany wprowadzone podczas realizacji inwestycji.

Dopiero po złożeniu kompletnej dokumentacji, służby zabiorą się za sprawdzanie zgodności budowanego obiektu. Mają na to 21 dni od momentu otrzymania dokumentów. Na razie muszą czekać.

Źródło: wawalove.pl/nczas.com

Reklama / Advertisement