Sprawa śmierci Dawida Kosteckiego. Prokuratura będzie przesłuchiwać kolejne osoby

Reklama / Advertisement

Tajemnicza śmierć Dawida „Cygana” Kosteckiego wciąż budzi emocje i rodzi wiele pytań. Oficjalnie popełnił samobójstwo, ale w wersję tę wierzy coraz mniej osób. Prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku pchnięcia boksera do popełnienia samobójstwa. Po weekendzie zostaną przesłuchani prokuratorzy, którzy byli obecni w celi więziennej.

W sprawie pojawia się wiele tajemniczych wątków. Pełnomocnik rodziny Roman Giertych od kilkunastu dni wskazuje na liczne dowody wskazujące – według niego – na to, że ktoś miał „pomóc” Kosteckiemu w popełnieniu samobójstwa.

Według oficjalnej wersji, bokser powiesił się na prześcieradle leżąc na więziennej pryczy, ukrywając się pod kocem, by współwięźniowie tego nie zauważyli.

Bokser był skazany na karę 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą, która miała zajmować się m.in. legalizacją i obrotem samochodami pochodzącymi z kradzieży w krajach UE, wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy. Nieoficjalnie miał sporą wiedzę na temat układu podkarpackiego i funkcjonującego tam handlu ludźmi oraz czerpaniu korzyści z nierządu. Wiedzą miał podzielić się z prokuraturą.

Śledztwo ws. ewentualnego udziału osób trzecich w „samobójstwie” Kosteckiego toczy się od 3 sierpnia. Strona rodziny Dawida Kosteckiego miała jednak do niego wiele zastrzeżeń. Odmówiono m.in. przeprowadzenia ponownej sekcji zwłok boksera. Adwokat rodziny mec. Giertych uważa, że było to zabójstwo.

We wtorek 27 sierpnia przesłuchano lekarzy, którzy badali w celi zwłoki Kosteckiego. Pełnomocnicy rodziny uznali jednak, że prowadzone jest w sposób nieprofesjonalny i zażądali zmiany prokuratora prowadzącego śledztwo.

Kolejnym etapem będą przesłuchania prokuratorów, którzy pojawili się w celi, w której samobójstwo popełnił Kostecki. Dojdzie do nich 2 września. – W poniedziałek rozpoczynamy wreszcie przesłuchania prokuratorów obecnych w celi Kosteckiego – poinformował Giertych.

Reklama / Advertisement