Wielki pożar w Lublinie! Spalił się dach domu pomocy społecznej. Ewakuowano pensjonariuszy i opiekunów

Pożar Domu Pomocy Społecznej w Lublinie / fot. facebook.com/OSP-KSRG-Matczyn-Wojcieszyn
Pożar Domu Pomocy Społecznej w Lublinie / fot. facebook.com/OSP-KSRG-Matczyn-Wojcieszyn
Reklama / Advertisement

W domu pomocy społecznej przy ul. Głowackiego w Lublinie 31 sierpnia w nocy wybuchł pożar na dachu budynku. Ewakuowano ponad 100 osób – pensjonariuszy i opiekunów. 

„Sytuacja jest już opanowana. Trwa dogaszanie pożaru” – powiedział bryg. Zenon Pisiewicz ze stanowiska koordynowania w Wojewódzkiej Komendzie Straży Pożarnej w Lublinie.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze Domu Pomocy Społecznej ok. godz. 2 w nocy. Na miejscu pracowało 38 zastępów, w sumie około 170 strażaków. Dach budynku uległ całkowitemu spaleniu.

Z budynku ewakuowano 109 pensjonariuszy oraz 5 osób z obsługi. Wiele z tych osób porusza się na wózkach inwalidzkich. „Zostali przewiezieni do innych domów pomocy społecznej na terenie Lublina. Nikt w pożarze nie ucierpiał” – dodał Pisiewicz.

W ewakuacji osób z domu pomocy społecznej pomagali mieszkańcy z posesji znajdujących w sąsiedztwie.

Wydział zarządzania kryzysowego podstawił autobusy MPK, którymi te osoby zostały przetransportowane do innych placówek na terenie miasta. Na szczęście dzięki sprawnej ewakuacji nikomu nic się nie stało – poinformował Andrzej Szacoń, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

„Zrobimy wszystko, by zapewnić jak najlepsze warunki osobom, które korzystały z opieki w DPS im. Matki Teresy z Kalkuty. Inne domy pomocy społecznej obejmą je znakomitą opieką” – napisał na Twitterze prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Źródło: PAP

Reklama / Advertisement