To on będzie walczył z Pawłem Kukizem. Konfederacja zaprezentowała kandydatów w Opolu. „To rodzice powinni decydować o swoich dzieciach” [VIDEO]

Jacek Wilk. / foto: Prt Sc TVP3 Opole
Jacek Wilk. / foto: Prt Sc TVP3 Opole
Reklama / Advertisement

Konfederacja Wolność i Niepodległość prezentuje kolejnych kandydatów w tych wyborach parlamentarnych. „Jedynką” jedynego antysytemowego ugrupowania w tych wyborach będzie Jacek Wilk, który zmierzy się w bezpośrednim starciu z liderem listy PSL Pawłem Kukizem.

Jacek Wilk od lat związany jest ze środowiskiem wolnościowym. W 2014 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła z list KNP. Rok później związał się z ruchem Kukiz’15. Startując właśnie z formacji prowadzonej przez Pawła Kukiza Wilk zdobył mandat posła.

Teraz Jacek Wilk powalczy z nim w bezpośrednim starciu w Opolu. Paweł Kukiz będzie liderem listy PSL-u, a Wilk otworzy listę Konfederacji. – Na nasz ruch składa się wiele podmiotów. To, że kandyduję tutaj, wynika z ustaleń pomiędzy poszczególnymi formacjami – tłumaczy Wilk.

Gdy zostawałem posłem, byłem częścią antysystemowego ruchu Kukiz’15. Ale Paweł Kukiz wiążąc się z PSL stał się częścią systemu. Teraz tylko Konfederacja jest formacją prawdziwie antysystemową – mówi Wilk. Przedstawiono również kandydatów z dalszych miejsc.

Suwerenność rodziny jest podstawą. To rodzice powinni decydować o swoich dzieciach. Nasza kultura zbudowana jest na chrześcijaństwie. Teraz jest ono podkopywane, choćby poprzez forsowanie deprawacyjnej edukacji seksualnej. Na to nie ma naszej zgody – mówi Łukasz Fomicz, kandydujący z pozycji numer dwa.

Z kolei na pozycji numer trzy znalazł się Daniel Szkarupski, który proponuje rozwiązania ze Szwajcarii i USA. – To weto obywatelskie znane ze Szwajcarii oraz system prezydencki na wzór tego w USA. Skoro tam działają, to czemu nie miałoby tak być u nas? – pyta retorycznie Szarkupski.

Źródło: nto.pl/nczas.com

Reklama / Advertisement